teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
AlbanSkenderajMusic/Acromax kanë vendosur ta bllokojnë videoklipin "Let Me Die On You" nga Alban Skenderaj & Miriam Cani. në gjithë portalet shqiptare

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Let Me Die On You


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  141

Alban Skenderaj:

With one word,
or, with one smile
You petrified me
just for a while,
with one kiss
you burned me inside
baby,
how did you bring me to life!

Miriam Cani:

Like the sun
after the storm,
You light up my heart
and made me feel warm
like the whispering
between the leaves
you talk to my soul
with your trembling lips
huuu...

Alban Skenderaj:

eh-eh-eh-hey...ouhhhuu
I can't understand
mmm...,
I am telling myself
that maybe I'm dreaming again

Miriam Cani:

uhuhuu baby
just hold me tooonight
huuuu

Together (bashkë):

Let me die on you
is all I wanna do
bring me back to the life

Ref.:

Let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again

Lerm të vdes me ty
të jetoj ne ty
lerm te digjem në flakët e zjarrit
që ndezëm të dy
huuuhu
që ndezëm të dy!

Alban Skenderaj:

With one flash from the depth of your eyes
you're melting me softly, breaking the ice!

Miriam Cani:

like the rain
you passed over me
like the rays of the sun
over the sea eeeeehh

Together (bashkë):
ehhehjj...ouhhu
baby just hold me tonight
let me die on you
its all I wanna do
bring me back to the life

Ref.:

Let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again

lerm të vdes me ty
te jetoj ne ty
lerm të digjem në flakët e zjarrit
që ndezëm të dy
huuhuu që ndezëm të dy
let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again
let me die
with you
let me fly
with you!
with you
nanana naaahh
yeah just over again
Over again.....!!

Ky tekst u dërgua nga Albana   vivakosova   albopridee
Këngë pjesëmarrëse në Zhurma Show 2009  Gjuha sq

Lermë Te Vdes Me Ty

Alban Skenderaj:

Me një fjalë,ose, me nje buzeqeshje
Ti me ngurtesove mua vetem per pak kohë,
me nje puthje ti me djeg brenda
e dashur, si me sjelle ne jete!

Miriam Cani:

Sikur djelli pas stuhise,
Ti me ndriçove zemren
dhe me bere te ndihem ngroht
sikur peshperitjet ndermjet gjetheve
ti fol me shpirtin tim
me buzet ce dridhen
huuu..

Alban Skenderaj:

eh-eh0eh-hey...ouhhhuu
Nuk mundem te kuptoj
mmm..., Jam duke i thënë vetes
se ndoshta jam duke ëndërruar perseri

Miriam Cani:

uhuhuu i dashur
vetem me mbaj sonte
huuuu

Bashkë:

Lermë te vdes ne ty
eshte gjitcka ce dua te bej
sjellme prap ne jete

Ref:

Lermë te vdes me ty
lerme te fluturoj me ty
lerme të të dua
dhe të të mbaj
përsëri dhe përsëri
yeah vetem perseri


Lermë të vdes me ty
të jetoj ne ty
lermë te digjem në flakët e zjarrit
që ndezëm të dy
huuuhu
që ndezëm të dy!

Alban Skenderaj:

Me nje drite nga thellesia e syve te tu
ti je duke me shkrire ngadale,duke e thyer akullin!

Mirjam Cani:

sikur shi ti i kenaqur prane meje
sikur rrezet e diellit prane detit eeeeehh

Bashke:
ehhehjj...ouhhu
i/e dashur vetem me mbaj sonte
lermë të vdes ne ty
eshte gjithcka ce dua te bej
me kthe prape ne jete

Ref:

Lermë te vdes me ty
lermë te fluturoj me ty
lermë të të dua
dhe të të mbaj
përsëri dhe përsëri
pooo vetem përsëri

lermë të vdes me ty
te jetoj ne ty
lermë të digjem në flakët e zjarrit
që ndezëm të dy
huuhuu që ndezëm të dy
lermë të vdes me ty
lermë te fluturoj me ty
lermë të të dua
dhe të të mbaj
përsëri dhe përsëri
yeah vetëm përsëri
lermë të vdes
me ty
lermë te fluturoj
me ty!
me ty
narrana naaahh
po vetëm përsëri
Përsëri.....!!


Kalendari
26/11/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Rita Ora
Rita Ora
25 vjeç
Yllka Kuqi
Yllka Kuqi
33 vjeç
Lorena Rusinovci
Lorena Rusinovci
11 vjeç
Kat Deluna
Kat Deluna
28 vjeç
Lirio Nushi
Lirio Nushi


Votimi i Javës
   22-28 Nentor 2015

Këngëtarja Më E Mirë

  Genta Ismaili

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

  Adelina Tahiri

  Kaltrina Selimi

Voto