teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Alban Skenderaj & Miriam Cani - Let Me Die On You

Videoklipi Zyrtar

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  131

Alban Skenderaj:

With one word,
or, with one smile
You petrified me
just for a while,
with one kiss
you burned me inside
baby,
how did you bring me to life!

Miriam Cani:

Like the sun
after the storm,
You light up my heart
and made me feel warm
like the whispering
between the leaves
you talk to my soul
with your trembling lips
huuu...

Alban Skenderaj:

eh-eh-eh-hey...ouhhhuu
I can't understand
mmm...,
I am telling myself
that maybe I'm dreaming again

Miriam Cani:

uhuhuu baby
just hold me tooonight
huuuu

Together (bashkė):

Let me die on you
is all I wanna do
bring me back to the life

Ref.:

Let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again

Lerm tė vdes me ty
tė jetoj ne ty
lerm te digjem nė flakėt e zjarrit
qė ndezėm tė dy
huuuhu
qė ndezėm tė dy!

Alban Skenderaj:

With one flash from the depth of your eyes
you're melting me softly, breaking the ice!

Miriam Cani:

like the rain
you passed over me
like the rays of the sun
over the sea eeeeehh

Together (bashkė):
ehhehjj...ouhhu
baby just hold me tonight
let me die on you
its all I wanna do
bring me back to the life

Ref.:

Let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again

lerm tė vdes me ty
te jetoj ne ty
lerm tė digjem nė flakėt e zjarrit
qė ndezėm tė dy
huuhuu qė ndezėm tė dy
let me die with you
let me fly with you
let me love you
and hold you
over and over again
yeah just over again
let me die
with you
let me fly
with you!
with you
nanana naaahh
yeah just over again
Over again.....!!

Ky tekst u dėrgua nga Albana   vivakosova   albopridee
Kėngė pjesėmarrėse nė Zhurma Show 2009  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gjuha sq

Lermė Te Vdes Me Ty

Alban Skenderaj:

Me njė fjalė,ose, me nje buzeqeshje
Ti me ngurtesove mua vetem per pak kohė,
me nje puthje ti me djeg brenda
e dashur, si me sjelle ne jete!

Miriam Cani:

Sikur djelli pas stuhise,
Ti me ndriēove zemren
dhe me bere te ndihem ngroht
sikur peshperitjet ndermjet gjetheve
ti fol me shpirtin tim
me buzet ce dridhen
huuu..

Alban Skenderaj:

eh-eh0eh-hey...ouhhhuu
Nuk mundem te kuptoj
mmm..., Jam duke i thėnė vetes
se ndoshta jam duke ėndėrruar perseri

Miriam Cani:

uhuhuu i dashur
vetem me mbaj sonte
huuuu

Bashkė:

Lermė te vdes ne ty
eshte gjitcka ce dua te bej
sjellme prap ne jete

Ref:

Lermė te vdes me ty
lerme te fluturoj me ty
lerme tė tė dua
dhe tė tė mbaj
pėrsėri dhe pėrsėri
yeah vetem perseri


Lermė tė vdes me ty
tė jetoj ne ty
lermė te digjem nė flakėt e zjarrit
qė ndezėm tė dy
huuuhu
qė ndezėm tė dy!

Alban Skenderaj:

Me nje drite nga thellesia e syve te tu
ti je duke me shkrire ngadale,duke e thyer akullin!

Mirjam Cani:

sikur shi ti i kenaqur prane meje
sikur rrezet e diellit prane detit eeeeehh

Bashke:
ehhehjj...ouhhu
i/e dashur vetem me mbaj sonte
lermė tė vdes ne ty
eshte gjithcka ce dua te bej
me kthe prape ne jete

Ref:

Lermė te vdes me ty
lermė te fluturoj me ty
lermė tė tė dua
dhe tė tė mbaj
pėrsėri dhe pėrsėri
pooo vetem pėrsėri

lermė tė vdes me ty
te jetoj ne ty
lermė tė digjem nė flakėt e zjarrit
qė ndezėm tė dy
huuhuu qė ndezėm tė dy
lermė tė vdes me ty
lermė te fluturoj me ty
lermė tė tė dua
dhe tė tė mbaj
pėrsėri dhe pėrsėri
yeah vetėm pėrsėri
lermė tė vdes
me ty
lermė te fluturoj
me ty!
me ty
narrana naaahh
po vetėm pėrsėri
Pėrsėri.....!!


Kalendari
31/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Helena Paparizou
Helena Paparizou
33 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra