teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Alban Skenderaj - Refuzoj

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  957


Muzika: Alban Skenderaj   Teksti: Alban Skenderaj   Orkestroi: Elgit Doda   Alban Skenderaj  
Si mė le nė ėndėrr tė jetoj?
Si mė le tė verbėr tė kėrkoj?
Mė fal veē njė kujtim
Njė blitz nga sytė e tu si ngushėllim
Me imazhin tėnd ditėt kaloj
Ty nė ēdo fytyrė tė pikturoj
Mė fal, mė fal vėrtetė
Jetoj si njė i marrė njė gjysėm jetė

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotėt djegin zjarr nė sy, por s'mund tė qaj
Pėrse s'tė gjej, pėrse s'tė gjej
Universin e sfidoj edhe mė tej
Tė kėrkoj, por nuk tė gjej... ty nuk tė gjej

Zemrėn e kam nisur skaj mė skaj
Yjet veē pėr ty ndezur i mbaj
Pėr ty... ėshtė pak pėr ty
Kjo bote nuk ka kuptim pa ne tė dy

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotėt djegin zjarr nė sy, por s'mund tė qaj
Pėrse s'tė gjej, pėrse s'tė gjej
Universin e sfidoj edhe mė tej
Tė kėrkoj, por nuk tė gjej... ty nuk tė gjej

Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotėt djegin zjarr nė sy, por s'mund tė qaj
Pėrse s'tė gjej, pėrse s'tė gjej
Universin e sfidoj edhe mė tej


Dhe refuzoj mendjen ta ndaj
Lotėt djegin zjarr nė sy, por s'mund tė qaj
Pėrse s'tė gjej, pėrse s'tė gjej
Universin e sfidoj edhe mė tej
Tė kėrkoj, por nuk tė gjej... ty nuk tė gjej

Ky tekst u dėrgua nga  jonitekst   lilinda
Kėngė pjesėmarrėse nė Kėnga Magjike 2012  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gjuha en

I Refuse

How could you let me live in a dream
How could you let me blind to search
Give me only one memory
One blitz from you eyes like condolence
The days passes by with your image
I draw you in every face that I see
Forgive me, forgive me for real
I live like a fool a half life

And I refuse to make up my mind
Tears burn like fire but I can't cry
Why I cannot find you, why I cannot find you
I challenge the universe further more
I search but I can't find you, I can't find you

I have send my heart here and there
I keep the stars on just for you
For you is a small thing for you
This world has no meaning without us

And I refuse to make up my mind
Tears burn like fire but I can't cry
Why I cannot find you, why I cannot find you
I challenge the universe further more
I search but I can't find you, I can't find you

And I refuse to make up my mind
Tears burn like fire but I can't cry
Why I cannot find you, why I cannot find you
I challenge the universe further more

And I refuse to make up my mind
Tears burn like fire but I can't cry
Why I cannot find you, why I cannot find you
I challenge the universe further more
I search but I can't find you, I can't find you


Kalendari
01/02/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Hysni Klinaku
Hysni Klinaku
40 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Violeta Simoni
Violeta Simoni
(1942-2013)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra