A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Cdo mëngjes kur diellin shoh,
Ty të mendoj
Ti se di pa ty i dashur
jo nuk jetoj .

Sonte të kërkoj
Ku je ?!
Prap të vetme mos më le ,
Ne këtë ëndërr që s'mbaron
Dhe më mundon.

Ehhh ta dish sa shum te dua
Do të rrije veç me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x2).

I hap sytë dhe them me vete
Drita je ti
Nuk e dua këtë jetë
pa dashuri.

Sonte të kërkoj
Ku je
Prap të vetme mos më le
Në këtë ëndërr që s'mbaron
Dhe më mundon .

Ehh ta dish sa shum të dua
Do të rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x2).

Eh ta dish sa shum të dua
Do të rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x4).


Anila Mimani - Eh Ta Dish Sa Shume Te Dua


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  82

Cdo mëngjes kur diellin shoh,
Ty të mendoj
Ti se di pa ty i dashur
jo nuk jetoj .

Sonte të kërkoj
Ku je ?!
Prap të vetme mos më le ,
Ne këtë ëndërr që s'mbaron
Dhe më mundon.

Ehhh ta dish sa shum te dua
Do të rrije veç me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x2).

I hap sytë dhe them me vete
Drita je ti
Nuk e dua këtë jetë
pa dashuri.

Sonte të kërkoj
Ku je
Prap të vetme mos më le
Në këtë ëndërr që s'mbaron
Dhe më mundon .

Ehh ta dish sa shum të dua
Do të rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x2).

Eh ta dish sa shum të dua
Do të rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzët e tua
Fjalët që vetëm ti mi thua (x4).

Ky tekst u dërgua nga MedoGjuha es

Ay Si Supieras Cuánto Te Amo

Cada mañana, cuando veo el sol,
Pienso en ti
Tu no sabes que sin ti, querido
no puedo vivir.

Esta noche te busco
¿Dónde estás?
No vuelvas a dejarme sola,
En este sueño que no termina
y me consuma

Coro:
Ay si supieras cuánto te amo
Estarias solo conmigo
Quiero sentir tus labios
Las palabras que sólo tu me dices (x2).

Abro los ojos y digo
La luz eres tu
No quiero esta vida
sin amor.

Esta noche te busco
¿Dónde estás?
No vuelvas a dejarme sola,
En este sueño que no termina
y me consuma

Coro:
Ay si supieras cuánto te amo
Estarias solo conmigo
Quiero sentir tus labios
Las palabras que sólo tu me dices (x4).


Gjuha en

If You Only Knew How Much I Love You

Every morning when i see the sun rise
I think of you
You dont know that without you my love
I will not live.

Tonight i look for you
Where are you?
Don't leave me alone once again
In this dream that does not end
And that hurts.

If only you knew how much i love you
You will only stay with me
I want to feel your lips
The words that only you tell me

I open my eyes and tell myself
You are my light
I don't like this life
Without love

Tonight i look for you
Where are you?
Don't leave me alone once again
In this dream that does not end
And that hurts

If only you knew how much i love you
You will only stay with me
I want to feel your lips
The words that only you tell me


Gjuha hr

Trebao Bi Znati Koliko Te Volim

Svakog jutra, kad vidim sunce
pomislim na tebe.
Ti ne znaš, ljubavi moja, da bez tebe
ne, ne živm ja.

Noćas te tražim, gdje si ti?
Ne ostavljaj me samu ponova
U ovoj noćnoj mori kojoj nema kraja.

Trebao bi znati koliko te volim
Samo ostani sa mnom,
Hoću osjetiti tvoje usne
Te rječi koje mi samo ti govoriš.

Otvorim oči i kažem sebi
Ti si moja svjetlost
Ne želim ovaj život
bez ljubavi


Kalendari
24/09/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Yll Limani
Yll Limani
22 vjeç
Overlord
Overlord
27 vjeç
Ebru Destan
Ebru Destan
39 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Muharrem Qena
Muharrem Qena
(1930-2006)
Marie Kraja
Marie Kraja
(1911-1999)
Odhise K. Grillo
Odhise K. Grillo
(1932-2003)

Votimi i Javës
   18-24 Shtator 2016

Best 2015

  Ledri

  Kida

  2 Ton

  Enca

  Mozzik

  Era Istrefi

Voto