teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Anila Mimani - Eh Ta Dish Sa Shume Te DuaCdo mėngjes kur diellin shoh,
Ty tė mendoj
Ti se di pa ty i dashur
jo nuk jetoj .

Sonte tė kėrkoj
Ku je ?!
Prap tė vetme mos mė le ,
Ne kėtė ėndėrr qė s'mbaron
Dhe mė mundon.

Ehhh ta dish sa shum te dua
Do tė rrije veē me mua
Dua ti ndjej buzėt e tua
Fjalėt qė vetėm ti mi thua (x2).

I hap sytė dhe them me vete
Drita je ti
Nuk e dua kėtė jetė
pa dashuri.

Sonte tė kėrkoj
Ku je
Prap tė vetme mos mė le
Nė kėtė ėndėrr qė s'mbaron
Dhe mė mundon .

Ehh ta dish sa shum tė dua
Do tė rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzėt e tua
Fjalėt qė vetėm ti mi thua (x2).

Eh ta dish sa shum tė dua
Do tė rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzėt e tua
Fjalėt qė vetėm ti mi thua (x4).


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  38

Cdo mėngjes kur diellin shoh,
Ty tė mendoj
Ti se di pa ty i dashur
jo nuk jetoj .

Sonte tė kėrkoj
Ku je ?!
Prap tė vetme mos mė le ,
Ne kėtė ėndėrr qė s'mbaron
Dhe mė mundon.

Ehhh ta dish sa shum te dua
Do tė rrije veē me mua
Dua ti ndjej buzėt e tua
Fjalėt qė vetėm ti mi thua (x2).

I hap sytė dhe them me vete
Drita je ti
Nuk e dua kėtė jetė
pa dashuri.

Sonte tė kėrkoj
Ku je
Prap tė vetme mos mė le
Nė kėtė ėndėrr qė s'mbaron
Dhe mė mundon .

Ehh ta dish sa shum tė dua
Do tė rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzėt e tua
Fjalėt qė vetėm ti mi thua (x2).

Eh ta dish sa shum tė dua
Do tė rrije vec me mua
Dua ti ndjej buzėt e tua
Fjalėt qė vetėm ti mi thua (x4).

Ky tekst u dėrgua nga Medo
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gjuha es

Ay Si Supieras Cuįnto Te Amo

Cada mańana, cuando veo el sol,
Pienso en ti
Tu no sabes que sin ti, querido
no puedo vivir.

Esta noche te busco
æDónde estįs?
No vuelvas a dejarme sola,
En este sueńo que no termina
y me consuma

Coro:
Ay si supieras cuįnto te amo
Estarias solo conmigo
Quiero sentir tus labios
Las palabras que sólo tu me dices (x2).

Abro los ojos y digo
La luz eres tu
No quiero esta vida
sin amor.

Esta noche te busco
æDónde estįs?
No vuelvas a dejarme sola,
En este sueńo que no termina
y me consuma

Coro:
Ay si supieras cuįnto te amo
Estarias solo conmigo
Quiero sentir tus labios
Las palabras que sólo tu me dices (x4).


Gjuha en

If You Only Knew How Much I Love You

Every morning when i see the sun rise
I think of you
You dont know that without you my love
I will not live.

Tonight i look for you
Where are you?
Don't leave me alone once again
In this dream that does not end
And that hurts.

If only you knew how much i love you
You will only stay with me
I want to feel your lips
The words that only you tell me

I open my eyes and tell myself
You are my light
I don't like this life
Without love

Tonight i look for you
Where are you?
Don't leave me alone once again
In this dream that does not end
And that hurts

If only you knew how much i love you
You will only stay with me
I want to feel your lips
The words that only you tell me


Gjuha hr

Trebao Bi Znati Koliko Te Volim

Svakog jutra, kad vidim sunce
pomislim na tebe.
Ti ne znaš, ljubavi moja, da bez tebe
ne, ne živm ja.

Noćas te tražim, gdje si ti?
Ne ostavljaj me samu ponova
U ovoj noćnoj mori kojoj nema kraja.

Trebao bi znati koliko te volim
Samo ostani sa mnom,
Hoću osjetiti tvoje usne
Te rječi koje mi samo ti govoriš.

Otvorim oči i kažem sebi
Ti si moja svjetlost
Ne želim ovaj život
bez ljubavi


Kalendari
21/12/2014

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra