A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Anjeza NdojTags: Anjeza Ndoj
Vendlindja: Fushe Arrez   
Anjeza Ndoj është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë popullore. AUTOBIOGRAFI: Kam lindur ne Fushe Arrez. Shkollen 8-vjeçare e kam kryer ne Fushe Arrez. Per here te pare kam kenduar ne moshen 5 vjeçare ose 6 vjeçare pasi babai ime ka kenduar dhe i ka rene fizarmonikes. Ne çdo dasem qe behej ne lagjen time qe e vogel kendoja me babain. Pra e kemi gen familjar. Babi im çdo nate i binte fizarmonikes ne shtepi dhe une me vellain kendonim Ne moshen 14 vjeçare jam larguar nga vendlindja per tu vendosur ne Tirane. ... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3.5 / Votuan:  17Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Vendet E Mija ::  
 :: Rane Ne Mirdite Tre Kapedana ::  
 :: Ma E Mira Vajze Pukjane ::  
 :: Mos T'thone Kush Mirdite E Vogel ::  
 :: Kolazh ::  
 :: Per Dashnine Qe Kena Pas ::  
 :: Vellezerit Xhauri ::  
 :: Te Du ::  
 :: Dasem Shqiptare ::  
 :: Kolazh Dasme 2013 ::  
 :: Jam Bija E Pukjanit ::  

Kalendari
27/10/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Qemal Kertusha
Qemal Kertusha
85 vjeç

Votimi i Javës
   23-29 Tetor 2016

Për Kë Do Votonit?

  Enca

  Dafina Zeqiri

  Kida

  Kaltrina Selimi

  Era Istrefi

  Xhensila

Voto