teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Anjeza Ndoj - Kolazh


Videoklipi Zyrtar

Nuk ka akoma asnje vote
 


Kemi kohė qė po e kėrkojmė tekstin e kėngės "Kolazh" kėnduar nga Anjeza Ndoj.
Do ja u dinim shumė pėr faleminderit nė rast se mundeni tė na ndihmoni ne dhe tė gjithė ata qė janė nė kėrkim tė kėtij teksti.
Videoklipi nga Anjeza Ndoj i bashkangjitur me kėtė kėngė, do ju ndihmojė pėr ta shkruajtur. Faleminderit pėr kohėn tuaj.


Dėrgoni Tekstin


Rendisim mė poshtė tekstet e disa kėngėve me tė njėjtin titull dhe shpresojmė qė pėrmbajnė tekstin qė kėrkoni:

Mariola Kaēani & Jurgen Kacani - Kolazh

(Marjola)
O do bej dasem tja bej "bam"
Ne valle do ngrej dynjan
O te qelloj vallja dhe kenga
dher ato sazet e renda.

(Jurgen)
O tunden malet qe moj nkenge
Te pacim sa malet dhender
E nuse ylli e nuse xhani
sa hije te ka fustani

(Marjola)
Martohet sot e beqari
Hajde kemi dasem
Me rrakire i Skrapari
e filluam darken

(Te dy)
Hajde nuse,hopa dhender
Per ju po kendohen kenget
Hajde lidhur, dor per dore
Beqaris ti veme kurore(x2)

(Jurgen)
Me fund do ta pi dolline
Me oping e pi rrakine
Se esht zakoni te parve
Per shendetin e beqarve

(Jarjola)
Nji dolli per nuse
Nji dolli per dhender
Dhe ja nisen,nisen vallen
Dhe ja nisen kenges

(Te dy)
Hajde nuse,hopa dhender
Per ju po kendohen kenget
Hajde lidhur, dor per dore
Beqaris ti veme kurore (x4)

(Jurgen)
Dhendri me nusen si yje
Hellin valle laberie

(Marjola)
Me dajo dhe xhaxhallare
E kan gezimin e pare

(Jurgen)
Dhendri me nusen si yje
Hellin valle laberie

(Marjola)
Me dajo dhe xhaxhallare
E kan gezimin e pare

(Te dy)
E vin e vejn ne vallet tona
Hajde me sira
Beni qejf o te bekuar
Qejfi fund nuk ka(x2)

(Jurgen)
Ne valle gjith shoqeria
Tundet veni dhe shtepija

(Marjola)
Na flaka qe nxjer shamia
Mori fund dhe beqaria

(Jurgen)
Ne valle gjith shoqeria
Tundet veni dhe shtepija


(Marjola)
Na flaka qe nxjer shamia
Mori fund dhe beqaria

(Te dy)
E vin e vejn ne vallet tona
Hajde me sira
Beni qejf o te bekuar
Qejfi fund nuk ka(x2)

100 Kenget E Shekullit - Kolazh

Pukes i buzeqeshin femijet
Duart punetore fshatare
Pukes sone i gezojne

Nuri yt plot me plumba shtrenguar
Ne gjerdanin mban atdheun
Lirine e tij ai mbron

Erdh pranvera ēeli jeta
Fartyren? e hodhen
Buke e gaz u mbushen sofrat
Vallet rrahin token

Toka dhe njerezit gezojne

Toka jone e lire
Kudo ne na therret
Ne i japim force
Edhe jete

Ne fusha dhe male
Djersa jone buron
Toka shqiptare
Lulezon

...

Vrapojne vogelushet neper arra
Toka buzeqesh po keta ē'jane
Te rinj te reja veterane
Hedhin kalli me duar plot

Hapen tarraca thelle ne male
Zdhuken moēale dhe keneta
Tane buken tone ta bejme vete
Dhe do ta mbajme kete premtim

Token e duam o si lirine
Rritim grurin o si femijte
Ne syte tone sheh lumturine
Eshte gazi i jetes se re

Token e duam o si lirine
Rritim grurin o si femijte
Per ty ēelin o veē agime
Kenge e fitoreve

Na ndrit ky diell
Si hena buzeqesh kjo jete
Lum per ty Shqiperi

Ne ēdo qeli shqiptar
Ne ēdo grure si ke
Lum per ty Shqiperi

...

Oj erdhi bilbili
Oj erdhi ne leme
Tak me beri zemra
Kur i ndjeva zene

Dhe shoqet me pane
O me bisht te syrit
C'u perzie me grurin
Kenga e bilbilit

Oj erdhi bilbili
Oj erdhi ne leme
Shoqet vjelnin grure
Une ju nxirrja kenge

Dhe nuk di ē'me gjeti
Dhe nuk di ē'me zuri
O sa shpejt u bera
Kuq une si purpuri

Lemi plot me grure
Grure edhe kenge
O bilbil i dashur
O pse erdhe ne leme

Tak vajzat syte
O sa shpeshe i kthejne
O sikur ta dine
Ku e ke folene

Ne zemer folene
E ke thurrur vete
O bilbil i dashur
O pse s'me le te qete

O ē'dasem do bejme
O po ē'dasem ne leme
Shoqet mblidhnin grure
Une mblidhja kenge

Na na na na na na na
Na na na na na x2

Djemte E Vjoses - Kolazh

Doli hena per kusare dil moj hene
vajē e vodha edhe ardhē dil moj hene (2x)
Mora sharkun e pashait dil moj hene
ja dhe sharvallen vellait dil moj hene (2x)

Dhender u bere? Dhender u bera
babane e pyete? Babane e pyeta (2x)
Babane e pyeta martohu me tha
martohu me tha, jeta moj eshte sevda.

Dhender u bere? Dhender u bera
mamane e pyete? Mamane e pyeta (2x)
Mamane e pyeta martohu me tha
martohu me tha? jeta moj eshte sevda.

C'emer ti veme djalit o hallo (2x)

C'emer ti veme djalit o hallo (2x)
emer trimi domosdo o dajo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o hallo (2x)
te na rroje sa malet o dajo (2x)

C'emer ti veme djalit o dajo (2x)
emer trimi domosdo o hallo (2x)
ti ngjaje skenderbeut o dajo (2x)
te na rroje sa malet o hallo (2x)

Mė shumė kėngė me kėtė titull:Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra