teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Anton Tetaj - N'ballė Te Arbėrit....


Ne bėjmė kėrkime tė vazhdueshme nė Youtube, por nuk kemi arritur tė gjejmė njė videoklip pėr kėtė kėngė.

Kerko Video


Nuk ka akoma asnje vote
 

I
O n“Ballė tė Arbėrit Dritė pėr Jet-e
Data e Kuqe njėzet e tet-e
E Nėntorit o t“Historis-e
Dita e Madhe e Pavarėsis-e
Shumė Nderim Gjithmonė Kėsaj Dite
Jetė tė Gjatė Flamur e Shqipe

II
O Flamur o i Atėdheut-e
Prush i Zemrės sė Skėnder Beut-e
Kurė t“Valėvit Ty flladi i Malit
Shohim Dorėn e Ismajl Qemajlit
I Vetim Penat e Naimit
Flakė na ban Isa Boletini

III
O Gjithė Shqiptarėt Zemėr Liri-e
Nėpėr Breza te Mbajten n“Gji-e
Zemrat Gjakun ta kan Dhan-e
Pėr Liri edhe pėr Vatan-e
I lidhė Brezat Besa e Burrit
Na i lidhė Shqipja nė palė t“Flamurit

IV
O Flamur o Nderi i Pragut
Cmimi Yt ashtė Cmim i Gjakut
Nė Lahutė dhe n“Djep t“Femis-e
Je Simbol i Shqiptaris-e
Veē nji Gjak na Rrjedhė ndėr Vena
Gjaku i Shqipės o me Dy Krena

Veē nji Gjak o na Rrjedhė ndėr Vena
O o o Gjaku i Shqipės o me Dy Krena o heeej

Ky tekst u dėrgua nga Anton Tetaj-tony
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
24/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Remi
Remi
48 vjeē
Enki
Enki
29 vjeē

Votimi i Javes
   24-30 Nentor 2014

Kush Eshte Kengetarja Me E Bukur?

  Luana Vjollca

  Enca

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Xhensila

  Nora Istrefi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra