teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ARDIAN BUJUPI :: NEWS


Ardian Bujupi, Menaxheri Konfirmon Pjesėmarrjen Nė Festivalin E Rtsh-Sė


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  3 / Votuan:  2

[17-11-2012]
Talenti kosovar Ardian Bujupi, do tė marr pjesė nė Festivalin e fund vitit nė RTSH. Lajmin e ka konfirmuar pėr THASH&THEM menaxheri i tij, Egzon Krasniqi. " Shumė media kanė shkruajtur se Ardiani nuk do tė jetė pjesė e kėtij festivali, por kjo nuk ėshtė aspak e vėrtetė", ka thėnė Krasniqi.

Ai ka pohuar se kėngėtari e ka me shumė pasion pjesėmarrjen nė kėtė event, qė pėrkon edhe me 100 vjetorin e pavarėsisė. I pyetur se me kė ka bashkėpunuar Bujupi nė kėtė kompeticion, Krasniqi ėshtė shprehur se nuk mund tė jap asnjė detaj, nė mėnyrė qė tė la surprizė performancėn dhe kėngėn nė kėtė event. Kjo ėshtė hera e parė qė pop ylli gjerman me origjinė shqiptare, merr pjesė nė njė kompeticion shqiptar.

Ai ka qenė i pranishėm vitin e kaluar nė X-Factor si i ftuar nderi, meqėnėse dhe vet ėshtė produkt i njė talent shou pėr tė rinj. Ardian Bujupi ėshtė zgjedhur i treti nė talent shoun, "Gjermania kėrkon njė superstar" dhe aktualisht ėshtė njė nga kėngėtarėt mė tė dashur nė Gjermani.

Njė tjetėr e veēantė ėshtė se Ardian Bujupi, nuk ka kėnduar asnjėherė nė shqip dhe kjo mund tė jetė hera e parė qė ai mund tė kėndoj nė gjuhėn e tij. Edhe pse ka patur mjaft bashkėpunime me kėngėtar shqiptar si Genta Ismaili dhe Noizy, Bujupi nuk ka kėnduar nė shqip, por nė anglisht. Nėse ai arrin tė fitojė nė kėtė event, atėherė do tė jetė njė nga pretendentėt kryesor nė Eurovision.
 (Thash&them)

Kalendari
19/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
F-Kay
F-Kay
34 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

  Nora Istrefi - Baby Jem

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra