teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ARDIAN BUJUPI :: NEWS


Ardian Bujupi, Sė Shpejti Turne Nė Kosovė


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  4

[20-04-2013]
Kėngėtari i njohur nė mbarė Evropėn, Ardian Bujupi, sė shpejti do tė fillojė njė turne nė mbarė Kosovėn, ku tashmė ka tė aranzhuara shumė koncerte. Por, turneu nuk ėshtė arsyeja e vetme pse ai do tė qėndrojė nė Kosovė.
Ardiani, i cili u bė i njohur nė spektaklin e talentėve tė kėndimit “Deutschland Sucht Den Superstar”, ka planifikuar njė vizitė nė Kosovė dhe kėtė e ka konfirmuar menaxheri i tij Egzon Krasniqi pėr Zėrin. Ndėr arsyet ai pėrmend vizitėn nė familjen Jashari bashk me ekipin e tij qė do tė udhėtojė nga Gjermania.“Ardiani pėrpos koncerteve, ka edhe arsye tjetėr tė madhe qė e ka shtyrė tė jetė prezent nė Kosovė. Ai do ta vizitojė familjen Jashari, ku nė kėtė vizitė atė do ta pėrcjellin edhe dias media gjermane bashkė me kompaninė e tij”.

“Nė muajin korrik dhe gusht, Ardiani do tė performojė nė Prishtinė, Prizren, Ferizaj, Pejė, Gjakovė, Mitrovicė dhe shumė qytete tė tjera”, ėshtė shprehur menaxheri i Ardianit pėr Zėri.

Ardian Bujupi sė fundmi lansoi bashk me Dj Dalool hitin “Penthouse”, kurse njė kėngė tjetėr hit ai do ta lansojė edhe gjatė muajit korrik.
 (Telegrafi)

      Ardian Bujupi & Dj Dalool - Penthouse [Teksti dhe Klipi]
Kalendari
19-09-2014
Gėzuar Ditelindjen SHUMĖ URIME:
Blertina Shabani
Blertina Shabani
22 vjeē
Elia
Elia
18 vjeē
Aida Baraku
Aida Baraku
43 vjeē
Shota Baraliu
Shota Baraliu
32 vjeē
Astrit Halimi
Astrit Halimi
34 vjeē

Votimi i Javes
   15-21 Shtator 2014

Cili Grup Rap Ju Pelqen Me Shume?

  Babastars

  O.T.R.

  T.B.A.

  P.I.N.T.

  Kaos

  Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra