teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

BES KALLAKU :: BIOGRAFIA

0


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  48


Tags: Bes Kallaku, Gjini, Portokalli, Portokallia, Besart Kallaku
Vendlindja: Has
Mosha: 28 Vjeē
Ditėlindja: 20 Nentor 1985
Shenja e Horoskopit: Akrepi

Mė shumė se me emrin e vėrtetė e njohin si Gjini i “Portokallisė”. Besart Kallaku, sot ėshtė ndėr aktorėt mė tė dashur tė “Portokallisė” dhe jo vetėm pėr stafin, i cili duket se nuk bėn dot pa tė, por edhe pėr gjithė audiencėn qė e ndjek kėtė show. Mjaft popullor pėr personazhet dhe batutat qė pėrdor, ai ka krijuar njė profil interesant, pėr tė cilin publiku e duartroket, por edhe kritika e vlerėson. Nėse keni qeshur dhe jeni argėtuar me personazhet qė interpreton, ky ka qenė edhe objektivi i tij, sepse siē shprehet edhe ai vetė, “ka lindur pėr tė dhuruar buzėqeshje, kudo dhe kujtdo”. Pėrveē roleve tė humorit Besarti ka interpretuar edhe nė dy filma artistik shqiptarė, “Koha e kometės” dhe “Alive”. Jo pak pėr njė karrierė tė re, siē ėshtė kjo e aktorit Kallaku.

Vjet ai do te improvizohej edhe si kengetar duke hyre ne tregun muzikor me nje stil te ri te muzikes me humor. Vetem ne ditet e para te publikimit kenga “Katunari gangsta” regjistroi 140 mije shikues ne youtue duke e klasifikuar keshtu ne vendin e katert per “mos views today”, ne gjinine komedi.

Duke u frymezuar ndoshta nga ky sukses ai do te prezantohet edhe ne Top Fest 9 me kengen “Regga katunari”.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  ALDOooo  PJESEMARRJA NE FESTIVALE

BES KALLAKU :: NEWS
BES KALLAKU :: KOMENTEGėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Gold Ag 28 vjeē
Big Xig 32 vjeē
Antigona Qena 60 vjeē
Adelina Emini 29 vjeē
Best T 24 vjeē
Hysen Smajli 36 vjeē

Votimi i Javes
   28 Korrik - 3 Gusht 2014

Kush Do Dominoje Kete Vit?

  Gold Ag

  Ghetto

  Noizy

  Unikkatil

  2po2

  D.U.D.A

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra