teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ĒILJETA :: NEWS


Ēiljeta Nuk Na Nevojitet Martesa


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1

[13-09-2012]
Kėngėtarja Ēiljeta Xhilaga sapo ka bėrė publike shtatzėninė e saj, pėr tė cilėn thotė se ndjehet shumė e lumtur meqė do tė sjellė nė jetė njė foshnje nga dashuria mes saj dhe Tomasit. Lidhje kjo jo shumė e gjatė, por qė ka rezultuar mjaft e suksesshme, duke u shndėrruar nė bashkėjetesė dhe tani pritet tė bėhen edhe prindėr.

Tomasi ėshtė njė latino-amerikan, i cili tashmė e disa muaj po jeton nė Tiranė bashkė me Ēiljetėn. Dashuria mes tyre ka bėrė qė ai pėr njė kohė ta braktisė vendin e tij Francėn, pėr tė jetuar nė Shqipėri. Mirėpo ēifti ende nuk ka bėrė plane pėr fejesė apo martesė. "Ne tashmė jetojmė bashkė dhe njėkohėsisht po presim edhe fėmijėn tonė, kėshtu qė nuk na nevojitet fejesa apo martesa. Ne e ndiejmė veten sikur tė jemi tė martuar", ka thėnė ajo pėr "Zėrin".

Ēiljeta do tė sjellė nė jetė foshnjėn e saj tė gjinisė mashkullore nė muajin shkurt, dhe ata tashmė e kanė vendosur edhe emrin dhe ai do tė jetė nga origjina e Tomasit. "Emrin tashmė e kemi vendosur dhe djali ynė do tė quhet Wayne, emėr ky i zgjedhur nga Tomasi dhe qė mua mė pėlqen mjaft shumė", shton ajo. Ēiljeta planifikon qė pas lindjes t'i rikthehet pėrsėri skenės muzikore me ndonjė projekt tė ri muzikor.
 (K. Bajrami / zeri)

Kalendari
21/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Eduart Dėma
Eduart Dėma
2014 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Marie Kraja
Marie Kraja
(1911-1999)

Votimi i Javes
   17-23 Nentor 2014

Cili Bashkepunim Do Ju Pelqente?

  Nora Istrefi Feat Lyric Master

  Dafina Zeqiri Feat Flori

  Kida Feat Dr.Mic

  Elvana Gjata Feat Alban Skenderaj

  Era Istrefi Feat Capital T

  Arta Bajrami Feat Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra