teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

DAFINA ZEQIRI :: NEWS


Dafina Zeqiri, 2 Fjalė Pėr Klipin E Ri “Veq Ti”


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  9

[25-01-2013]
Ky nuk ėshtė vetėm njė rikthim, ėshtė mė shumė se njė rikthim. Dafina nė kėngėn e re me klip sjell njė imazh krejt ndryshe nga sa jemi mėsuar tė shohim.

Kėnga e stilit reggae dallon nga krijimet e kaluara tė pop yllit, ndėrsa edhe imazhi i saj me stilin karakteristik tė flokėve dhe ngjyrat dominante kah reggae e bėjnė klipin dhe vet kėngėn tė kenė potencialin e madh pėr t’u shndėrruar nė hit.

Kėnga ėshtė punuar nga Luro me tekst tė Shpat Dedės, ndėrsa videoklipin fantastik e ka realizuar Imagine Films, teksa tė drejtat e videoklipi i posedon OnAir Music.

Dafina Zeqiri po bėhet e famshme edhe nė Stamboll, ku muzika e saj po gjen vend nė klubet e natės atje.
Nė rrjetin social “Twitter” kėngėtarja ka ndarė me fansat edhe njė lajm tjetėr shumė tė gėzueshėm pėr tė, duke treguar se qė gjatė qėndrimit tė saj nė Stamboll, rastėsisht fillon tė dėgjohet kėnga e saj.

Edhe pse ajo qė njė kohė po synon tregun evropian, ende siē duket nuk ėshtė mėsuar me kėtė ide.

"Jam nė njė vend shumė tė mirė nė Stamboll, duke pushuar, dhe dėgjoj tė kenė lėshuar muzikė nga Aaliyah dhe pastaj Bam, vjen kėnga ime", ka shkruar Dafina nė faqen e saj zyrtare nė rrjetet sociale.

Dafina Zeqiri ka zgjedhur tė merret pak edhe me modėn, pasi qė njė kohė tė gjatė e ka pasur pasion.
Kėngėtarja e cila gjithmonė veēohet pėr stilin e saj dhe dukjen qė ēdo herė sjell risi nė treg, ka vendosur t’i ndihmojė paksa shoqes sė saj, kreatores personale tė saj Lia Stublla.

Lia ėshtė duke pėrfunduar koleksionin e saj mė tė ri i cili do tė shpaloset shumė shpejt, e siē duket aty ka punuar edhe Dafina me idetė e saj.

Koleksioni pritet tė shfaqet muajin tjetėr, dhe pritet tė shohim se ēfarė ka krijuar ylli shqiptar.
 (Telegrafi)


      Dafina Zeqiri - Veq Ti [Teksti dhe Klipi]

Me shume artikuj nga Dafina Zeqiri

Dafina Zeqiri
Dafina ZeqiriKalendari
31/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Helena Paparizou
Helena Paparizou
33 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra