teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ELI FARA :: BIOGRAFIASend Eli Fara Ringtone to your Cell

Fotografia Tjeter
Fotografia Tjeter

3


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  84


Tags: Eli Fara, Korca
Vendlindja: Korēė
Mosha: 46 Vjeē
Ditėlindja: 21 Maj 1967
Shenja e Horoskopit: Demi

Eli Fara eshte nje kengetare shume e njohur e muzikes popullore. Ajo e kendon kengen popullore me shume korrektesi dhe embelsi,gje e cila e ben ate te jete nje kengetare e madhe.Pasi eshte nga Korēa,ajo kendon kengen korēare me shume krenari.Kendon qe nga vitet '80 nga ku ka realizuar rreth 7 albume dhe shume kenge te tjera.Ka nje vajve te cilen e quajne Marina,me te cilen Eli jeton here ne Amerike e here ne Tirane.Per Elin Marina eshte si nje person shume i rendesishem sepse e ka si shoqe,ngase ka qene ne nje moshe te re kur e ka lindur ate.Eshte miqesore me shume kengetare,por me se shumti me Merita Halilin dhe Bujar Qamilin.Ajo vazhdon te punon rreth muzikes pa u ndalur duke realizuar kenge te reja per publikun. Nė Vitin 2012, Fara Ishte Nje Finaliste Nė Festivalin e Kėngės Magjike.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  arsimdiber    ALDOooo  

Send Eli Fara Ringtone to your Cell

PJESEMARRJA NE FESTIVALEAUTOR I KENGEVE
ELI FARA :: NEWS
ELI FARA :: KOMENTEGėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Vjollca Haxhiu 36 vjeē
Naser Beqiri 28 vjeē
Mad Lion 34 vjeē

Votimi i Javes
   21-27 Prill 2014

Kush Dominon Ne Showbiz?

  Genta Ismajli

  Dafina Zeqiri

  Elvana Gjata

  Rita Ora

  Nora Istrefi

  Kaltrina Selimi

Votimi i Javes