A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


A e mban mend ti shpirti im
Sa gezoja une
Kur me thoje mos ki frike te dua shume
A e mban mend ti shpirti im sa te cmoja une
Kur me thoje mos ki frike te dua shume

Ref:
As ti, as ti
Thell ne shpirtin tënd
S'me ke dashur kurr
Tani trembem une (2x)

A e mban mend ti shpriti im
Kur te thoja une
Ne te mire dhe ne te keq s'te ndahem kurr
A e mbaje mend ti shpirti im nuk ma thoje dot
Se nje dit nuk do jem une njeriu jot


Ref:
As ti, as ti
Thelle ne shpirtin tënd
S'me ke dashur kurr
Tani trembem une (2x)


Elvana Gjata - As Ti


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  38

A e mban mend ti shpirti im
Sa gezoja une
Kur me thoje mos ki frike te dua shume
A e mban mend ti shpirti im sa te cmoja une
Kur me thoje mos ki frike te dua shume

Ref:
As ti, as ti
Thell ne shpirtin tënd
S'me ke dashur kurr
Tani trembem une (2x)

A e mban mend ti shpriti im
Kur te thoja une
Ne te mire dhe ne te keq s'te ndahem kurr
A e mbaje mend ti shpirti im nuk ma thoje dot
Se nje dit nuk do jem une njeriu jot


Ref:
As ti, as ti
Thelle ne shpirtin tënd
S'me ke dashur kurr
Tani trembem une (2x)

Ky tekst u dërgua nga Bina   HamideGjuha de

Auch Du

Erinnerst du dich mein Schatz
Wie ich mich freute
Wenn du sagtest:"Hab´keine Angst, Ich liebe dich!"?
Erinnerst du dich mein Schatz
als du mir sagtest:"Hab´keine Angst, Ich liebe dich!"?

REF:(2x)
Auch du, auch du
hast mich nie in deinem tiefsten Inneren geliebt.
Nun habe ich Angst.

Erinnerst du dich mein Schatz
Als ich dir sagte
Wie in guten und in schlechten Tagen weiche ich nicht von deiner Seite.
Erinnerst du dich mein Schatz, nie sagtest du mir,
dass ich eines Tages nicht dein sein werde.

REF:(2x)
Auch du, auch du
hast mich nie in deinem tiefsten Inneren geliebt.
Nun habe ich Angst.


Gjuha en

Not You

Do you remember, my sweetheart
How happy I was
When you told me not to fear because I love you so much
Do you remember, my sweetheart, how much i appreciated when you told me not to fear because I love you so much

Not you, not you
Deep in your soul
You never loved me
I fear now

Do you remember, my sweetheart
When I used to say
Through the good and the bad, we will never part
Do you remember, my sweetheart, you could not have said to me that one day I will not be yours

Not you, not you
Deep in your soul
You never loved me
I fear now


Kalendari
01/10/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Dritan Jashari
Dritan Jashari
45 vjeç
Besnik Gjakova
Besnik Gjakova
26 vjeç
Qazim Beka
Qazim Beka
58 vjeç
Kaltrina Molliqaj
Kaltrina Molliqaj
28 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

Votimi i Javës
   25 Shtator - 1 Tetor 2016

Këngëtarja Më E Mirë

  Dhurata Dora

  Kida

  Enca

  Era Istrefi

  Dafina Zeqiri

  Morena Taraku

Voto