teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Elvana Gjata


Elvana Gjata Lyrics

Tags: Elvana Gjata
Vendlindja: Tiranė   |  Mosha: 27 Vjeē   Shenja e Horoskopit: Ujori  
Elvana Gjata ėshtė njė kėngėtare shqiptare nė R'n'B e muzikė pop nga Tirana. Emri i Elvana Gjatės nuk ėshtė i rastėsishėm nė botėn e muzikės dhe as thjesht pėr tė plotėsuar ndonjė nga kapriēiot e moshės. Rruga e saj artistike ka filluar qė fėmijė, me debutimet e saj tė para nė pallatin e pionierėve. Qė nė pjesėmarrjen e saj tė parė, nė Festivalin e Zėrave tė Rinj, vlerėsohet me ēmimin e tretė, me kėngėn 'Tė kėndojmė sė bashku'. Ky ēmim e inkuraj... >> Lexo gjithė biografinė >>
87

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.5 / Votuan:  611
Albumet:Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

 :: Puthe ::  
 :: Mamės ::  
 :: Disco Disco ::  
 :: Beso ::  
 :: 1990 ::  
 :: Fake ::  
 :: Fake (Remix) ::  
 :: Afer Dhe Larg ::  
 :: Nuk Janė Mė ::  
 :: Je Ti (Digitalb) ::  Kalendari
30/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shkumbin Kryeziu
Shkumbin Kryeziu
49 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tish Dajia
Tish Dajia
(1926-2004)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra