teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Eneda Tarifa

Vendlindja: Tiranė   |  Mosha: 32 Vjeē  
Shenja e Horoskopit: Dashi  
Eshte nje kengetare shum e mire e muzikes shqiptare,Ajo ka pas suksese te jashtezakonshme ne jete.Nuk mund te harrohet asnjehere kenga e saj "Ika larg" nje kenge e cila me vokalin e saj shpertheu dhe mallengjeu shume njerez madje ajo cilesohet si nje nga kenget me te bukura te saj.Ka marre pjese ne shume festivale.Nje nder to eshte ai ne vitin 2006 ne "Kėnga Magjike".Ne kete festival ajo u paraqit me kengen "Rreth zjarrit tėnd" ku pati mjaft suks...
>> Lexo gjithė biografinė >>
Eneda Tarifa Lyrics

Tags:
Eneda Tarifa, Eneida Tarifa, Eneida Tarifaj, Enejda Tarifa
1


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.4 / Votuan:  47» Dergo Nje Kenge »

Tekstet e Kengeve:

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime ose Links:

 :: Nuk Mund Te Marresh ::  
Kalendari
22/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Era Rusi
Era Rusi
29 vjeē
Granit Gashi
Granit Gashi
28 vjeē
Bloody
Bloody
21 vjeē

Votimi i Javes
   17-23 Nentor 2014

Cili Bashkepunim Do Ju Pelqente?

  Nora Istrefi Feat Lyric Master

  Dafina Zeqiri Feat Flori

  Kida Feat Dr.Mic

  Elvana Gjata Feat Alban Skenderaj

  Era Istrefi Feat Capital T

  Arta Bajrami Feat Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra