teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

ENI KOēI :: BIOGRAFIA

13


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.3 / Votuan:  220


Tags: Eni Koēi, Greta Koēi, Enny Koci
Vendlindja: Berat
Mosha: 18 Vjeē
Ditėlindja: 05 Korrik 1996
Shenja e Horoskopit: Gaforrja

Banon ne Tirane dhe vazhdon studimet ne Insitutin Arsimor "Willson"ne Tirane,
Kengen e ka filluar ne moshen 7 vjecare dhe dha rezultatet e para qe ne moshen 10 vjec nga ku fitoi ēmimin e dyte ne Festivalin Kombetar per Femije me kengen "Dhoma me Lodra".
Ne Nentor te vitit 2008, realizon kengen e saj te dyte "Shprese kerkon nga ti" qe u realizua dhe si vidioklip. Kjo kenge dhe vidioklipi i saj pati nje sukses te jashtezakonshem ne tregun Muzikor Shqiptar.
Me daten 02 Maj 2009, merr pjese ne koncertin e saj te pare para publikut Shqiptar ne Athine te Greqise.
Ne muajin mars 2009, realizon kengen e saj te trete, por kete rradhe ne bashkepunim me motren e saj Greta Koci. Kenga titullohet "NE BEJME DEM" dhe xhirimet e vidioklipit perfunduan me daten 13 Maj 2009 u promovua ne te gjitha kanalet televizive muzikore Shqiptare.
Me daten 01 Mars 2009, per llogari te Enit lidhet kontrata e saje e pare per shitjen ne Ringtone, si zile per celularet e abonenteve AMC, kengen "SHPRESE KERKON NGA TI".
Me date 24 maj 2009 Eni fiton ne netet e klipit Shqipetar cmimin Vidioklipi me i mire Debutues.
Nė vitin 2010 mori pjes ne "Kenga Magjike" nė bashkpunim me Capital T titulluar Diva.


» Dėrgo Korrigjime »
Punuan Biografinė:  Jonnaa    DiellzaEK  PJESEMARRJA NE FESTIVALEAUTOR I KENGEVE
ENI KOēI :: NEWS
ENI KOēI :: KOMENTEGėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Gold Ag 28 vjeē
Big Xig 32 vjeē
Adelina Emini 29 vjeē
Antigona Qena 60 vjeē
Best T 24 vjeē
Hysen Smajli 36 vjeē

Votimi i Javes
   28 Korrik - 3 Gusht 2014

Kush Do Dominoje Kete Vit?

  Gold Ag

  Ghetto

  Noizy

  Unikkatil

  2po2

  D.U.D.A

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra