teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Ergys Shahu - Nga E Para Tja Nisim    (Feat. Albo-k)

Videoklipi Zyrtar

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  73

Dhe jeta na ndryshoj
por unė nuk kam ndryshuar
ēdo ditė ty tė mendoj
kurrė stė kam harruar

Sa shpejt koha kaloi
dhe ēdo gjė ndryshoi
tani vetėn se njoh
jam i humbur kudooo

Sa e padrejtė kjo botė
ēdo gje duket e kot
kur se ke pran njeriun qė do
dhimbja shpirtin ta pushton
edhe lotet spushojn

njė dhurat ne duar e mbaj
dua ta dhuroj edhe nese jemi te ndar
jam aty ku ishim nje vit me parė
i dėshpėruar me zemer i vrar

(ref.2x)
Ej pėr ty jam mė i miri
per ty shes edhe shpirtin
jo nuk dua zemren ta mbysim
nga e para dua tja nisim

(Albo K)
Ok e pranoj gabova qe u largova
por tė kisha nė zemėr as 1 minut ste harrova
Ishin ca persona ca probleme familjare
e vetmja arsye qė me ty jetojm te ndarė

edhe pse larg unė dicka kurrė se harroj
ishte puthja e parė qė dashuria ma dhuroj
thjesht nuk e kuptoj pse tė 2 jetojmė tė darė
dikur nuk rrija dot syt e tu pa i parė

zemėr tani jam larg dhe kaluan shum vite
e pyes vetėn a je gjall zemėr a mė prite
apo ike u largove dhe me tjetrin sot jeton
ke krijuar familjėn tėnde dhe pėr mua mė smendon

Jetoj nė dilemė dhe se di mė ca tė boj
ēdo mėngjes i lutem zotit qė njė ditė ty tė takoj
ndoshta dhe gaboj ndoshta vuaj qė shpresoj
por diēka ėshtė e sigurt qė nga zemra stė largoj zemėr.

(ref.2x)
Ej pėr ty jam mė i miri
per ty shes edhe shpirtin
jo nuk dua zemren ta mbysim
nga e para dua tja nisim

(Ergys Shahu)
Fotografin nė dor e mbaj
e shikoj e prek ngadalė
mė kujton kohėn tonė
kohėn tonė kohėn tonė

jo nuk gjej fjal ja nis tė qaj
se kam shum mall se kam shum mall
jo se besoj un ta pranoj
a tė mungoj a tė mungoj

(ref.2x)
Ej pėr ty jam mė i miri
per ty shes edhe shpirtin
jo nuk dua zemren ta mbysim
nga e para dua tja nisim

(Ergys Shahu)
Dhe jeta na ndryshoj
por unė nuk kam ndryshuar
ēdo ditė ty tė mendoj
kurrė stė kam harruar

Ky tekst u dėrgua nga Albanian Music   YanaOtr   endrita
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra