A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Ermal Fejzullahu, Ermal Fejzullau, Ermal Feizullahu, Ermali
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Instagram


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  191


Ermal Fejzullahu

Vendlindja: Prishtinë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 28 Vjeç
Ditëlindja: 23 Gusht 1988
Shenja e Horoskopit: Luani
Këndon kryesisht: Pop Popullore Moderne

Ermal Fejzullahu është një këngëtar shumë i njohur. Ermal Fejzullahu është djali i këngëtarit të mirënjohur Sabri Fejzullahut. Natyrisht që për të ishte shumë më e lehtë të hynte në tregun e muzikës sepse për këtë gjë I ndihmoj shumë babai I tij Sabriu. Qysh kur ishte I vogël Ermali u inkuadrua në muzikë. Fillimsht në muzikën për fëmijë ku edhe ishte pjesë e disa festivaleve qysh në moshën 6 vjeçare. Është e njohur sidomos kënga e Ermalit sëbashku me motrën e tij Bulzën, “Trashe“ që ishte shumë e pëlqyer nga publiku.

Pas përfundimit të luftës në Kosovë Ermal Fejzullahu u rikthye në skenë me muzikë për të rritur dhe gjithashtu në një stilt ë veçantë gjë që edhe e kishte cilësuar nga shumë anketa dhe gazeta si këngëtarin më të mirë. Që nga momenti kur doli në skenë Ermal Fejzullahu nuk ndali së krijuari këngë dhe hite si solo ashtu edhe në bashkëpunime me këngëtarët e tjerë. Njihet për hitet e tij “një fjalë“, “Një buzëqeshje do ta gjejë“, “E shkuar e harruar“, “Ti dua sytë“, “Ajo“ e shumë të tjera.

Natyrisht nuk I la anash as festivalet dhe që nga viti 2004 ishte pjesë e festivaleve të ndryshme në vendet Shqiptare. “video Festi Muzikor“, “Zhurma show“, “Top Fest“, “Nota Fest“ dhe “Kënga Magjike“ janë disa nga festivalet që Ermal Fejzullahu ishte pjesmarrës që nga viti 2004 e deri me 2013. Është shpërblyer me çmime të ndryshme në karrierën e tij. Gjatë vitit 2012 Ermal Fejzullahu kishte marrë një ftesë për të qenë pjesë e “Dancing With the Stars Albania“ kërkesë të cilën e kishte refuzuar me arsyetimin që nuk ka talent për vallëzim. Ndërsa nëse flasim për projektet e Ermalit e sidomos për bashkëpunimet e fundit dhe ato gjatë vitit 2013 mund të themi që çdo këngë që Ermal Fejzullahu ka punuar ka qenë një hit I garantuar për këtë arsye edhe u cilësua si këngëtari më I suksesshëm I kohëve të fundit.

Ermal Fejzullahu ka lindur dhe jeton në Prishtinë me familjen e tij prindërit dhe bashkëshorten. I lindur nga një familje artdashëse dhe e rritur me muzikën si një djalosh shumë I suksesshëm dhe I dashur për publikun, Ermali nuk ka qenë ai personi I skandaleve apo skenave dashurie. I dashuruar në vajzën e ëndrrave të tij Arianën, Ermali vendosi ti jepte fund beqarisë duke u martuar në vitin 2008 dhe atë bëri një dasëm të madhë që zgjati 3 ditë. Me siguri I do shumë fëmijët pasiqë edhe nuk shkoj shumë kohë dhe Ermali u bë baba I një djali të bukur që e pagëzuan Art dhe më vonë edhe të një princeshe që e quajtën Buna. Por dashuria për fëmijët siduket nuk përfundon këtu. Në vitin 2013 Ermali u bë baba për herën e tretë dhe sërish I një princeshe të vogël që e mbanë emrin Era.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  MyTryy1  
Kalendari
26/08/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Ertila Koka
Ertila Koka
28 vjeç
Thalia
Thalia
45 vjeç
Adriatik Lota
Adriatik Lota
38 vjeç
Albana Berisha
Albana Berisha
17 vjeç
Zerooman
Zerooman
29 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Migjeni
Migjeni
(1911-1938)
Augustin Ukaj
Augustin Ukaj
(1939-2004)

Votimi i Javës
   21-27 Gusht 2016

Më I Miri Në Grupin Babastars

  Majk

  Getoar Selimi

  Stresi

  Skivi

  Cozman

  Agon Amiga

Voto