teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version


Kėnga Magjike TV Klan TV Klan, Ardit Gjebrea, Klani, Klan17/11/2011 - 19/11/2011
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Prezantuesit: Ardit Gjebrea & Songül Öden
TV/Radio: TV Klan / Radio Klan


Kėnga Magjike 2011 Kėnga Magjike
Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  27

Kėnga Magjike 2011 (Kėngėt me Tekste dhe Video)

 1. "Thesar Pa Emer" - Jonida Maliqi Thesar Pa Emer Jonida Maliqi
 2. "Jo S'e Di" - Laura Nezha Jo S'e Di Laura Nezha
 3. "Shooting Star" - Noizy Shooting Star Noizy
 4. "Ti Mos U Kthe" - Adelina Tahiri Ti Mos U Kthe Adelina Tahiri
 5. "Jabadabadu" - Rozana Radi Jabadabadu Rozana Radi
 6. "Botėn Do Ndryshoja" - Besa Botėn Do Ndryshoja Besa
 7. "Me Ler Te Fle" - Redon Makashi Me Ler Te Fle Redon Makashi
 8. "Neles" - Ronela Hajati Neles Ronela Hajati
 9. "Sikur Te Isha Ti" - Rosela Gjylbegu Sikur Te Isha Ti Rosela Gjylbegu
 10. "Akoma S'e Besoj (Ancora Non Ci Credo)" - Devis Xherahu & Andrea Del Principe Akoma S'e Besoj (Ancora Non Ci Credo) Devis Xherahu & Andrea Del Principe
 11. "Vetem Beso" - Ermal Mamaqi Vetem Beso Ermal Mamaqi
 12. "Pa Problem" - Eranda Libohova Pa Problem Eranda Libohova
 13. "Kenge E Pa Kenduar" - Leonora Jakupi Kenge E Pa Kenduar Leonora Jakupi
 14. "Eshte Per Ty Kjo Melodi" - Lynx Eshte Per Ty Kjo Melodi Lynx
 15. "Dilema" - Beatrix Ramosaj Dilema Beatrix Ramosaj
 16. "Anna" - Olta Boka Anna Olta Boka
 17. "Pyes Veten" - Greta Koēi Pyes Veten Greta Koēi
 18. "Doruntina Dhe Kastro I Zi" - Kastro Zizo & Mira Janji Doruntina Dhe Kastro I Zi Kastro Zizo & Mira Janji
 19. "Me Jeto" - Kejsi Tola Me Jeto Kejsi Tola
 20. "Vetem Ty" - Alberie Hadergjonaj Vetem Ty Alberie Hadergjonaj
 21. "S'ma Ndjen" - Dr. Flori S'ma Ndjen Dr. Flori
 22. "Larg Teje Do Jem" - Kieda Budini Larg Teje Do Jem Kieda Budini
 23. "Itinerar" - Miranda Hashani & Visar Rexhepi Itinerar Miranda Hashani & Visar Rexhepi
 24. "Me Ty" - Adrian Gaxha Me Ty Adrian Gaxha
 25. "Kurre Si Me Pare" - Denisa Gjezo Kurre Si Me Pare Denisa Gjezo
 26. "Nate Moj Nate" - Hersi Nate Moj Nate Hersi
 27. "Si Melodi" - Big Basta & Anxhelo Koci Si Melodi Big Basta & Anxhelo Koci
 28. "Laja Laja" - Blerina Matraku Laja Laja Blerina Matraku
 29. "E Boj Une" - Elia E Boj Une Elia
 30. "Mbete I Asaj" - Ester Hoxha Mbete I Asaj Ester Hoxha
 31. "Njehere Ne Jeten Time" - Elita Reci Njehere Ne Jeten Time Elita Reci
 32. "K'no" - Seldi K'no Seldi
 33. "Jam E Huaj" - Malda Susuri Jam E Huaj Malda Susuri
 34. "Vetem Buje" - Pirro Cako & Vedat Ademi Vetem Buje Pirro Cako & Vedat Ademi
 35. "Bardh E Zi" - Agim Poshka Bardh E Zi Agim Poshka
 36. "Te Jesh E Mire S'mjafton" - Rezarta Shkurta Te Jesh E Mire S'mjafton Rezarta Shkurta
 37. "E Pamundur Te Te Dua" - Barbana E Pamundur Te Te Dua Barbana
 38. "Kur Perendoje" - Klejvis Saliaj Kur Perendoje Klejvis Saliaj
 39. "Jashte Lekure Nuk Do Dal" - Grifshat Jashte Lekure Nuk Do Dal Grifshat
 40. "Nje Lamtumire" - Era Rusi Nje Lamtumire Era Rusi
 41. "Te Dy" - Graciela Pashaj Te Dy Graciela Pashaj
 42. "Ti Dhe Une" - Erik Ti Dhe Une Erik
 43. "Pretendent" - Leutrim Gashi (Trimi) Pretendent Leutrim Gashi (Trimi)
 44. "Nuk Trembem" - Cyber Hand Nuk Trembem Cyber Hand
 45. "Kam Mall" - Himena Ymeri Kam Mall Himena Ymeri
 46. "Do Te Vish" - Bon Bon Band Do Te Vish Bon Bon Band
 47. "Me Jep Jete" - Julian Lekocaj Me Jep Jete Julian Lekocaj
 48. "Nuk Mund Te Ndalem" - Yana Nuk Mund Te Ndalem Yana
 49. "Dashuri Ne Distance" - Fatjeta Barbullushi Dashuri Ne Distance Fatjeta Barbullushi
 50. "Lodhem Kot Te Jem Nje Mik" - Ilir Kazaferri Lodhem Kot Te Jem Nje Mik Ilir Kazaferri
 51. "Urrej Qe S'te Kam" - Mili Urrej Qe S'te Kam Mili
 52. "Nje Tjeter Do Mbetesh" - Erjon Beci Nje Tjeter Do Mbetesh Erjon Beci
 53. "Nuk Ndaloj" - Aurel Nuk Ndaloj Aurel
 54. "Rrebelja" - Kujtim Prodani Rrebelja Kujtim Prodani
Pak fjale mbi kete festival:

Festivali “Kėnga Magjike 2011” u mbajt nė datat 17, 18 dhe 19 Nėntor nė Pallatin e Kongreseve. Artistėt pjesėmarrės kaluan nė netėt gjysmėfinale pas 9 javėsh konkurim nė fazėn e parė tė festivalit, ku morėn pjesė 54 artistė. Kėtė vit, festivali “Kėnga Magjike” shėnoi edicionin e tij tė XIII, nė tė cilin pėrveē emrave tė njohur e tė afirmuar tė muzikės mbarėshqiptare nuk munguan artistėt e rinj protagonistė, tė cilėt kanė mundėsinė tė tregojnė talentin e tyre nė kėtė festival. Rrymat dhe performancat muzikore kanė qenė tė larmishme, ashtu si edhe pjesėmarrja e artistėve. E ftuar speciale e kėtij edicioni dhe bashkėprezantuese e shoė- man-it Ardit Gjebrea, natėn e tretė tė festivalit, ka qenė aktorja e njohur turke Songül Öden. Votat e artistėve pjesėmarrės kanė shpallur fitues tė festivalit “Kėnga Magjike 2011”, kantautorin Redon Makashi.

Jon Music & TVKLAN
Edicioni i 13-te
Datat: 17-18-19 Nentor 2011
LIVE nga Pallati i Kongreseve, ora: 20:00
Nen prezantimin e Ardit Gjebrea & Songul Oden

56 kenge konkurruese ne edicionit te 13-te te festivalit "Kenga Magjike", ndersa 44 prej tyre u perzgjodhen per gjysmefinalet e festivalit.

Gjysmefinalistet e nates se pare:
1. Alberije Hadergjonaj
2. Aurela Amzai
3. Barbana
4. Blerina Matraku
5. Bon Bon Band
6. Cyber Band
7. Denisa Gjezo
8. Devis Xherahu
9. Era Rusi
10. Ermal Mamaqi
11. Ester Hoxha
12. Ilir Kazaferi
13. Kejsi Tola
14. Klevis Saliaj
15. Kujtim Prodani
16. Leonora Jakupi
17. Leotrim Gashi
18. Lynex
19. Malda Susuri
20. Noizy
21. Olta Boka
22. Pirro Cako & Vedat Ademi
23. Rrezarta Shkurta
24. Visari & Ronela Hajati

Gjysmefinalistet e nates se dyte:
1. Adelina Tahiri
2. Agim Poshka & Alex
3. Beatrix Ramosaj
4. Besa Kokedhima
5. Big Basta Angelo
6. Dr. Flori
7. Elia
8. Elita Reci
9. Eranda Libohova & Aldo
10. Erik & Band
11. Erion Beci
12. Graciela Pasha
13. Greta Koci
14. Grifshat
15. Jonida Maliqi
16. Julian Lekocaj
17. Mira Janji & Kastro Zizo
18. Laura Nezha
19. Mili
20. Miranda Hashani & Visar Rexhepi
21. Redon Makashi
22. Rosela Gjylbegu
23 Rozana Radi & MC Kresha
24. Seldi

Ēmimet e Nates FINALE:
1. KONTRIBUT NE FESTIVAL - ALBERIE HADERGJONAJ
2. PREZANTIMI SKENIK ME I MIRE - REZARTA SHKURTA
3. BEST BALADE - DEVIS XHERAHU
4. BEST FT. - RONELA HAJATI FT.VISARI
5. ĒMIMI TELEVIZIV - ERA RUSI
6. ĒMIMI DISKOGRAFIK - ROZANA & MC KRESHA
7. MAGJIA E PARE - ADELINA TAHIRI
8. ĒMIMI INTERNET - NOIZY
9. BEST DANCE - ERMAL MAMAQI
10. ĒMIMI ĒESK ZADEJA - JONIDA MALIQI
11. BEST HIP HOP - BIG BASTA & ANGELO
12. ĒMIMI I INTERPRETIMIT - GRETA KOCI
13. KENGA HIT - DR. FLORI
14. ĒMIMI I KRITIKES - BESA
15. BEST LYRICS - ROSELA GJYLBEGU
16. BEST VOKAL - KEJSI TOLA
17. KANTAUTORI ME I MIRE - REDON MAKASHI
18. ĒMIMI JON MUSIC - LEONORA JAKUPI
19. CMIMI AMC - OLTA BOKA
20. ĒMIMI TENDENCE - ERANDA & ALDO
21. KENGA STIL - PIRRO & VEDAT

ĒMIMI I PARE: REDON MAKASHI (GRUPI ARB) – „Me ler te fle“
ĒMIMI I DYTE: PIRRO ĒAKO & VEDAT ADEMI
ĒMIMI I TRETE: BESA

Redon Makashi rrėmben ēmimin e parė tė festivalit “Kėnga Magjike 2011? pas 22 viteve karrierė muzikore. Kėnga e tij, “Mė lėr tė fle”, arriti tė marrė numrin mė tė madh tė votave.
Nė njė vlerėsim unik, ku tė gjithė kėngėtarėt, nė mėnyrė tė hapur, votuan pėr njėritjetrin, kėnga e Makashit arriti tė mblidhte 148 vota mė shumė se sa vendi i dytė. Duke kursyer fjalimet e gjata, por duke mos fshehur emocionet, Redon Makashi, gjatė marrjes sė trofeut, theksoi se ky ēmim ishte vėrtet i rėndėsishėm dhe njė vlerėsim i madh pėr tė pas 22 viteve karrierė artistike nė skenat shqiptare. Gjatė natės sė djeshme finale u ndanė plot 21 ēmime tė tjera vlerėsuese, pėr kategoritė respektive, ndėrsa pas Redon Makashit, ēmimi i dytė i festivalit shkoi pėr bashkėpunimin muzikor mes Pirro Ēakos & Vedat Ademit, ndėrsa i treti pėr Besa Kokėdhimėn, me hitin “Ti botėn ma ndryshove”. Pėr t’u dhėnė fund hamendėsimeve apo dyshimeve nė lidhje me mėnyrėn e votimit tė kėngėtarėve pėrgjatė gjithė edicioneve tė Kėngės Magjike, prezantuesi Ardit Gjebrea zgjodhi qė kėtė herė votimi i konkurrentėve pėr kėngėt e preferuara tė njėri-tjetrit tė bėhej publik e transparent edhe pėrmes ekranit. Fitorja e Makashit pas 22 vitesh nuk ishte surpriza e vetme e spektaklit tė djeshėm. Nė tė vėrtetė, i gjithė show i drejtuar pėr rreth katėr orė me mjeshtėri nga Ardit Gjebrea, ishte i mbushur me surpriza. Mes interesit tė pėrligjur pėr tė mėsuar fituesin e ēmimit tė parė tė Edicionit tė 13-tė tė Kėngės Magjike, po kaq e ethshme dukej tė ishte edhe pritja pėr protagonisten aq shumė tė pėrfolur tė telenovelės “Gymysh”. Aktorja bukuroshe turke, fama e sė cilės ka bėrė jehonė nė shumė prej shtėpive shqiptare, u shfaq pėrkrah prezantuesit Gjebrea. E prezantuar bashkė me humorin e Agron Llakajt, Songul Oden iu bashkua Ardit Gjebresė dhe deri nė fund u bė pjesė e spektaklit, duke prezantuar njė pas njė tė gjithė kėngėtarėt dhe ēmimet. Dhe e gjitha kjo nė shqip. Nė pėrpjekjet e saj pėr tė komunikuar herė nė gjuhėn turke tė origjinės e herė nė shqip, ajo e pėrforcoi simpatinė e admiruesve shqiptarė nė radhėt e spektatorėve tė pranishėm nė sallė qė shpeshherė e ndėrprisnin me duartrokitjet e zjarrta. “Jam shumė e lumtur qė jam kėtu mes jush. U ndjeva si nė shtėpinė time dhe ju falėnderoj pėr gjithēka”, u shpreh ajo. Mes spektatorėve tė shumtė tė pranishėm nė Pallatin e Kongreseve ra nė sy prania e personaliteteve VIP, mes tyre: Kryeministri Sali Berisha me zonjėn e tij, ministri Aldo Bumēi dhe kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Lulzim Basha me bashkėshortet e tyre. Por, me gjithė protagonizmin e artistėve pjesėmarrės dhe surprizave tė mbrėmjes, Redon Makashi ishte surpriza e fundit e natės finale tė Kėngės Magjike 2011, si fitues i ēmimit tė parė tė kėtij evenimenti muzikor.

Kėnga Magjike 1999

Kėnga Magjike 2000

Kėnga Magjike 2001

Kėnga Magjike 2002

Kėnga Magjike 2003

Kėnga Magjike 2004

Kėnga Magjike 2005

Kėnga Magjike 2006

Kėnga Magjike 2007

Kėnga Magjike 2008

Kėnga Magjike 2009

Kėnga Magjike 2010

Kėnga Magjike 2012

Kėnga Magjike 2013

Kėnga Magjike 2014


Kalendari
30/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Shkumbin Kryeziu
Shkumbin Kryeziu
49 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tish Dajia
Tish Dajia
(1926-2004)

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra