teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version


Top Fest Top Channel TopFest, Digitalb09/06/2013 - 09/06/2013
Pallati i Kongreseve, TIRANE
Prezantuesit: Ledion Liēo, Marina Vjollca & Luana Vjollca
TV/Radio: Top Channel / Top Albania Radio


Top Fest 10 Top Fest
Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.7 / Votuan:  134

Top Fest 10 (Kėngėt me Tekste dhe Video)

 1. "Asnjehere" - Alberie Hadergjonaj Asnjehere Alberie Hadergjonaj
 2. "Loti I Fundit" - Samanta Karavello Loti I Fundit Samanta Karavello
 3. "Melodi" - B2n Melodi B2n
 4. "Lamtumire" - Anjeza Branka Lamtumire Anjeza Branka
 5. "Dua Te Jesh Ti" - Enca Dua Te Jesh Ti Enca
 6. "Ndjenje Pa Kohe" - Marsela Cibukaj Ndjenje Pa Kohe Marsela Cibukaj
 7. "Rruga Ime" - Vali Kuqi Rruga Ime Vali Kuqi
 8. "Qejfi" - Bes Kallaku Qejfi Bes Kallaku
 9. "Lorina" - Korab Shaqiri Lorina Korab Shaqiri
 10. "Apokalips" - Code Apokalips Code
 11. "I Vetem" - Burn I Vetem Burn
 12. "Lamtumire" - Nidora Gjyriqi Lamtumire Nidora Gjyriqi
 13. "Ditar" - Entela Zhula Ditar Entela Zhula
 14. "After Party" - Ediz Tuna After Party Ediz Tuna
 15. "A Bon" - Offchestra A Bon Offchestra
 16. "Nuk Kam Me Lot" - Ajsel Nuk Kam Me Lot Ajsel
 17. "Rikthe Kohen" - Tru Pak & Lindakris Rikthe Kohen Tru Pak & Lindakris
 18. "Per Ty" - Mark Marku Per Ty Mark Marku
 19. "Bane Ma Mire" - Pa Kufijt & 2 Ton Bane Ma Mire Pa Kufijt & 2 Ton
 20. "S'mund Te Jesh" - Bruno S'mund Te Jesh Bruno
 21. "Prekem Ngadale" - Beatrix Ramosaj Prekem Ngadale Beatrix Ramosaj
 22. "Nje Sekond Pa Ty" - Art Abazi Nje Sekond Pa Ty Art Abazi
 23. "Viktime" - Gent Bushpepa Viktime Gent Bushpepa
 24. "Pa Limit" - Kamela Pa Limit Kamela
 25. "Nuk Ia Vlen" - Mjellma Nuk Ia Vlen Mjellma
 26. "Si Cdo Cast" - Suela Malo & Blledi Angel Si Cdo Cast Suela Malo & Blledi Angel
 27. "Asnjehere" - Arilda Hoxha Asnjehere Arilda Hoxha
 28. "Kjo Ngjarje" - Kia Kjo Ngjarje Kia
 29. "Ti Mos Qaj" - One Street Ti Mos Qaj One Street
 30. "Pasarela" - Egland & Dj R Pasarela Egland & Dj R
 31. "Imazhi Yt Me Ndjek Pas" - Lynx Imazhi Yt Me Ndjek Pas Lynx
 32. "Sot Je I Asaj" - Katerina Sot Je I Asaj Katerina
 33. "Njeri Tjeter" - Erik Lloshi Njeri Tjeter Erik Lloshi
 34. "I Perhumbur" - Armend Milla I Perhumbur Armend Milla
 35. "S'e Di" - Matilda Shushari S'e Di Matilda Shushari
 36. "Refren I Ndjenjes Sone" - Stefan Marena Refren I Ndjenjes Sone Stefan Marena
 37. "Zemer E Drynosur" - Nita Bahtiri Zemer E Drynosur Nita Bahtiri
 38. "Alarmi" - Allegro Band Alarmi Allegro Band
 39. "Dejzi" - Diellza Dobroshi Dejzi Diellza Dobroshi
 40. "Degjo Zemren" - Nazmije Selimi Degjo Zemren Nazmije Selimi
 41. "Vetem Ty" - Driton Sopa Vetem Ty Driton Sopa
 42. "Crush Ose Ti" - Klajdi Musabelliu Crush Ose Ti Klajdi Musabelliu
 43. "Per Ty" - Olti Marku Per Ty Olti Marku
 44. "Lufte E Humbur" - Andos Lufte E Humbur Andos
 45. "Per Ty Shpirt" - Egzona Gurguri Per Ty Shpirt Egzona Gurguri
 46. "Ku Je" - Anxhela Agolli Ku Je Anxhela Agolli
 47. "Jo Ti Mos Harro" - Olgera Lleshaj Jo Ti Mos Harro Olgera Lleshaj
 48. "Vetem" - Eliminimi Vetem Eliminimi
 49. "Vec Ty Te Kam" - Oriola Vec Ty Te Kam Oriola
 50. "Hapi I Pare" - Kamali, Albo-A & Katty Hapi I Pare Kamali, Albo-A & Katty
 51. "Rreze Dielli" - Femina Group Rreze Dielli Femina Group
 52. "Ti Je Ajo" - Bon Bon Band Ti Je Ajo Bon Bon Band
 53. "Era" - Jehona Lumi Era Jehona Lumi
 54. "Doctor" - Apg & Mani Man Doctor Apg & Mani Man
 55. "Kape Kape" - Kabala Mafia Kape Kape Kabala Mafia
 56. "Mendoj Per Ty" - Lani Mendoj Per Ty Lani
 57. "Shko" - Leandro Hida Shko Leandro Hida
 58. "Nostalgji" - Ledio Arapaj Nostalgji Ledio Arapaj
 59. "S'jemi Me Ne" - Xheni & Enxhi Kumrija S'jemi Me Ne Xheni & Enxhi Kumrija
 60. "Urgjent" - Aragona Band Urgjent Aragona Band
 61. "Si Nje Zjarr Vjen Ti" - Dilan Reka Si Nje Zjarr Vjen Ti Dilan Reka
 62. "Beso Ne Nje" - Fjolla Shala Beso Ne Nje Fjolla Shala
 63. "Me Mungon" - Onanta Spahiu Me Mungon Onanta Spahiu
 64. "Dy Pika Shi" - Fabiola Agalliu Dy Pika Shi Fabiola Agalliu
 65. "Vij Tek Ti" - Damiana Vij Tek Ti Damiana
 66. "Peshk Breshk" - Grifshat Ne Rapsodi Peshk Breshk Grifshat Ne Rapsodi
 67. "Parfumi" - Erion Sheri Parfumi Erion Sheri
 68. "Tė Gjeta Ty" - B.B. Poqi Tė Gjeta Ty B.B. Poqi
 69. "Ndjehem Mire" - Festina Mezini & Kas Ndjehem Mire Festina Mezini & Kas
 70. "Thjesht Loje" - Ardit Ēuni Thjesht Loje Ardit Ēuni
 71. "Emri Yt" - Olsa Toqi Emri Yt Olsa Toqi
 72. "Pse Te Doja" - Egzon Pireci Pse Te Doja Egzon Pireci
 73. "Me Mungon" - Klea Murataj Me Mungon Klea Murataj
 74. "Xhoit" - Florenc Bardhi Xhoit Florenc Bardhi
 75. "Asaj" - Visar Kasa Asaj Visar Kasa
 76. "Rri Me Mua" - Defrim Deda Rri Me Mua Defrim Deda
 77. "Sikur Ta Dija" - 3al Sikur Ta Dija 3al
 78. "Me Beso" - Lil G Me Beso Lil G
 79. "N'oborrim Tem" - Astrit Behrami N'oborrim Tem Astrit Behrami
 80. "Teatri I Jetes" - Neverland Teatri I Jetes Neverland
 81. "Ne Anen Tjeter" - Gazmend Mehmeti Ne Anen Tjeter Gazmend Mehmeti
 82. "Ishe Ti Ajo" - 2 Step Ishe Ti Ajo 2 Step
 83. "Diell Mbi Qiell" - Elis Nova Diell Mbi Qiell Elis Nova
 84. "Nuk Ankohem" - Bluetones Nuk Ankohem Bluetones
 85. "Ne Boten Time" - Big G Ne Boten Time Big G
 86. "Me Fal" - Yllnor Kurti Me Fal Yllnor Kurti
 87. "Zbrit Nga Rete" - Copyleft Zbrit Nga Rete Copyleft
 88. "Elefantet Dhe Merimanga" - Adi Mc Elefantet Dhe Merimanga Adi Mc
 89. "Zemren Per Ty" - Emiliano Kaja & Andi Shehu Zemren Per Ty Emiliano Kaja & Andi Shehu
 90. "Ndarja" - Mark Marku Ndarja Mark Marku
 91. "Amazing Dream" - Clody Rp Amazing Dream Clody Rp
 92. "Tik Tak" - Adriana Rama Tik Tak Adriana Rama
 93. "Enderr" - Irsa Qosja Enderr Irsa Qosja
 94. "Ironia" - Red Carpet Ironia Red Carpet
 95. "Ringtone" - Eltina Minarolli Ringtone Eltina Minarolli
 96. "Ky Eshte Vetem Start" - Mc Elios Ky Eshte Vetem Start Mc Elios
 97. "Jetoj Per Ty" - Klaudia Lumi Jetoj Per Ty Klaudia Lumi
 98. "I Don't Wanna Cry" - Maria Duka I Don't Wanna Cry Maria Duka
 99. "Me Mungon" - Niki Me Mungon Niki
 100. "Ne K'te Nate" - We3 Ne K'te Nate We3
 101. "Dite E Re" - Orgesa Zaimi Dite E Re Orgesa Zaimi
 102. "Gjuj" - Garazhat E Bardha Gjuj Garazhat E Bardha
 103. "Sikur Ti" - Kadisha Sinani Sikur Ti Kadisha Sinani
 104. "Shtate" - Oraldo Dano Shtate Oraldo Dano
 105. "Me Ty" - Jani & Viola Me Ty Jani & Viola
 106. "Chica" - Valton Krasniqi Chica Valton Krasniqi
 107. "Dorzuar" - Rezarta Smaja Dorzuar Rezarta Smaja
 108. "Ndjej" - Canny Ndjej Canny
 109. "Le Te Me Mungosh" - Ermal Pepa Le Te Me Mungosh Ermal Pepa
 110. "Meriton Me Shume (Stop Droges)" - Rap J Meriton Me Shume (Stop Droges) Rap J
 111. "Ik Larg" - Laura Lila Ik Larg Laura Lila
 112. "Aktivizohu" - Mc Arturo Aktivizohu Mc Arturo
 113. "We're Coming" - B.O.B We're Coming B.O.B
 114. "Peaceful Revolution" - Indigos Peaceful Revolution Indigos
 115. "My Babe" - L.T. My Babe L.T.
 116. "Varet Vetem Nga Ty" - Slim Hiths Varet Vetem Nga Ty Slim Hiths
 117. "Mendjemadhe" - Ghulo Esta Mendjemadhe Ghulo Esta
 118. "Vetmia" - Haxhi Dauti Vetmia Haxhi Dauti
 119. "Veren E Kaluar" - Gerta Ademaj Veren E Kaluar Gerta Ademaj
 120. "Ne Flirt" - Anita Mbrakulli Ne Flirt Anita Mbrakulli
 121. "Shpirt I Lire" - Amri Hasanlliu Shpirt I Lire Amri Hasanlliu
 122. "Shprehje Fjale" - Phoenix Shprehje Fjale Phoenix
 123. "I Like You Girl" - Anakonda I Like You Girl Anakonda
 124. "Kerce Me Mua" - Alti Kerce Me Mua Alti
 125. "Marina" - Maska Marina Maska
 126. "Krijese E Nates" - Anxhelo Miho Krijese E Nates Anxhelo Miho
 127. "Si Meteor" - Grupi Na Si Meteor Grupi Na
 128. "Sepse Te Dua" - Ereniki Sepse Te Dua Ereniki
 129. "Me Duaj Pergjithmone" - Goldi Halili Me Duaj Pergjithmone Goldi Halili
 130. "Per Ty E Kam" - Didi Per Ty E Kam Didi
 131. "Fal" - Iris Hoxha Fal Iris Hoxha
 132. "Deshira Jote" - Tidra Deshira Jote Tidra
 133. "Kerko" - Anna Abdi Kerko Anna Abdi
 134. "Pres" - Jozefina Pres Jozefina
 135. "Mall" - Anxhela Tafani & Xhieldo Hyseni Mall Anxhela Tafani & Xhieldo Hyseni
 136. "Portreti Yt" - Blerina Shalari Portreti Yt Blerina Shalari
 137. "Up In The Air" - Mili Up In The Air Mili
 138. "Rreze" - Travel Plan Rreze Travel Plan
 139. "Hot Girl" - Don Enio Hot Girl Don Enio
 140. "Shake" - Noka & Drama Shake Noka & Drama
 141. "Dashurise Se Vjeter" - Mendari Dashurise Se Vjeter Mendari
 142. "Arrogancen Quan Vlere" - Ray Band Arrogancen Quan Vlere Ray Band
 143. "Rendez Vouz" - Klejdi Kalaja Rendez Vouz Klejdi Kalaja
 144. "Ti Mos Me Harro" - Rigels Sadikaj Ti Mos Me Harro Rigels Sadikaj
 145. "My Life" - Gysi & Master Virus My Life Gysi & Master Virus
 146. "Sikur" - Malda Susuri & Art Lokaj Sikur Malda Susuri & Art Lokaj
 147. "Hije" - Albani P28 Hije Albani P28
 148. "Mos Me Zgjo" - Ervisa Mos Me Zgjo Ervisa
 149. "Vepro Pozitiv" - Fluid Vepro Pozitiv Fluid
 150. "Nuk Aktrova" - Indrit Kodra Nuk Aktrova Indrit Kodra
 151. "Koha Le Te Flase" - Leonora Ajdari Koha Le Te Flase Leonora Ajdari
 152. "Varka Jone" - Roland Gjoka Varka Jone Roland Gjoka
 153. "Me Ndje" - Sidorela Kolonja Me Ndje Sidorela Kolonja
 154. "Po M'duhet" - Tonic Po M'duhet Tonic
 155. "Force Me Jep E Sotmja" - Ema Murati Force Me Jep E Sotmja Ema Murati
 156. "Kam Nevoje" - Gazu Kam Nevoje Gazu
 157. "Kujtim Qe S'thuhet" - Vesa Smolica Kujtim Qe S'thuhet Vesa Smolica
 158. "Engjull Te Kam" - Valina & Bing Bang Engjull Te Kam Valina & Bing Bang
 159. "Babe" - Marin Jancu Babe Marin Jancu
 160. "Ne Zemer Do Me Gjesh" - Marsona Tace Ne Zemer Do Me Gjesh Marsona Tace
 161. "Diell Qe Me Ngroh" - Aleksander Tuka Diell Qe Me Ngroh Aleksander Tuka
Pak fjale mbi kete festival:

Samantha Karavella eshte fituesja e "Top Fest 10" me kengen e saj "Loti i fundit". Mes emocionesh, Samanta falenderoi bashkepunetoret e kenges se saj, si dhe ata qe e votuan ne kete mbremje spektakolare, te festivalit me te madh te muzikes moderne shqiptare.

"Jam shume e emocionuar, nuk e prisja qe ta fitoja une", ishin fjalet e para te artistes, pas marrjes se cmimit, qe u prezantua nga fituesja "Top Fest 9", Elhaida Dani.

Ne mbremjen finale te edicionit te 10-te te "Top Fest," u ngjiten ne skenen gjigante te Pallatit te Kongreseve, artiste nga mbare trevat shqiptare, te cilet performuan live ne kategori te ndryshme. Fituesja e madhe u perzgjodh me votat e jurise se festivalit, bashkuar me votat qe publiku dha pas nje televotimi te hapur ne minutat e fundit te finales.


Ja, fituesit e kategorive:

Ne kategorine "Best Group", cmim i mbeshtetur nga "DigitAlb", Offchestra u perzgjodh si grupi me i mire, duke qene ne konkurrim me "Lynx", "Burn", "NA". Cmimin per kete grup e dhane 4 finalistet e "Big Brother 6" Anaidi, Iliri, Shpendi dhe Elona.

E bere nene ditet e fundit, Eneda Tarifa dha cmimin "Best Male", ku fitues per kete kategori u shpall artisti Andos.

Ndersa per kategorine "Best New Artist", cmimin e fitoi "The Code", qe ishte ne konkurrim me artistet e reja Jozefina Simoni, Ajsel dhe Leonora Ajdari. Kete cmim, ne emer te "Fondacionit Dritan Hoxha|, e dha Lori Hoxha.

Marsela Cibukaj, e shpallur e dyta ne "The Voice of Albania 1", eshte kengetarja me e votuar ne internet. Cmimin e Internetit per Cibukajn e dha perfaqesuesja e AMC-se, ndersa vete Marsela u shpreh e lumtur qe u perzgjodh nga publiku ne internet.

Nje artiste qe eshte rritur me "Top Fest", Naza fitoi cmimin 'Top Albania Radio', me kengen e saj "Degjo zemren".

Dy prej fituesve te "Top Fest" nder vite, Greta Koci dhe Stine shpallen fituesen e Cmimit "Best RNB". Mes Mjellmes, Jozefina Simonit, B2N dhe Ajsel, kjo e fundit u shpall fituese e kesaj kategorie.

Venera, fituesja e "The Voice of Albania 2", prezantoi te nominuarit per cmimin "Best Pop Rock", te cilet ishin Andos, |Copyleft", Diellza dhe Kamelaj Islamaj. E mirenjohura Islamaj u perzgjodh si me e mira per kete kategori.

Samantha Karavella u shpall fituese per kategorine "Best Female". Cmimi u shpall nga nje emer tjeter fitues i "Top Fest", Mentor Haziri, ndersa te nominuara ishin Alberie Hadergjonaj, Marsela Cibukaj dhe Beatrix Ramosaj.

Nje nga fituesit me te pelqyer te "Top Fest", Alban Skenderaj shpalli cmimin "Best Balade". Ky cmim shkoi per Alberie Hadergjonajn, e cila ishte ne nominim bashke me Beatrix Ramosajn, Andos dhe Rezarta Smajan.

Nje prej surprizave te kesaj mbremjeje ishte performanca ne kercim modern e dy prezantueseve, motrave Luana dhe Marina Vjollca, te shoqeruara nga trupa e baletit e Top Channel.

Pike kulmore e spektaklit te ketij jubileu te "Top Fest", ishte kur ne skene u ngjiten disa prej fituesve te festivalit te muzikes moderne shqiptare qe prej fillimit te tij. Publiku i mesuar me tekstet e kengeve qe u bene hite, kenduan ne kor bashke me kengetaret e tyre te zemres, si Alban Skenderaj, Eneda Tarifa, Mentor Haziri, Stine, Greta Koci dhe ne fund por jo me pak e rendesishme, e supersuksesshmja Elhaida Dani.


Fituesit:

Ēmimi i Parė - Samanta Karavello
Ēmimi Best Group – Offchestra
Ēmimi i Internetit – Marsela Cibukaj
Ēmimi Best New Artist – The Code
Ēmimi “Top Albania Radio” – Nazmije Selimi
Ēmimi Best RnB – Ajsel
Ēmimi Best Pop/Rock – Kamela Islamaj
Ēmimi Best Female – Samanta Karavello
Ēmimi Best Male – Andos
Ēmimi Best Balade – Albėrie Hadėrgjonaj

Top Fest 1

Top Fest 2

Top Fest 3

Top Fest 4

Top Fest 5

Top Fest 6

Top Fest 7

Top Fest 8

Top Fest 9

Top Fest 11


Kalendari
22/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Era Rusi
Era Rusi
29 vjeē
Granit Gashi
Granit Gashi
28 vjeē
Bloody
Bloody
21 vjeē

Votimi i Javes
   17-23 Nentor 2014

Cili Bashkepunim Do Ju Pelqente?

  Nora Istrefi Feat Lyric Master

  Dafina Zeqiri Feat Flori

  Kida Feat Dr.Mic

  Elvana Gjata Feat Alban Skenderaj

  Era Istrefi Feat Capital T

  Arta Bajrami Feat Etnon

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra