A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Audio

Flori Mumajesi - Dashuria


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  176


E ndryshove jetën time dhe vazhdove ti
Unë jetoja një gënjeshtër, e jetoja si një mrekulli
Ah, dy pika dashuri, kur i jepje ti
Ah, unë kisha gjithçka, kur të kisha ty pranë

Sa e vdekshme duket jeta, kur s'ke dashuri
Je sëmurë dhe ndihesh vetëm, por nuk ke njeri
Sytë të shohin vetëm muret, errësirë pa dritë
Unë jetoj një gjysëm jete, tjetrën e ke ti

Në pasqyrë shikojë veten dhe shikojë tjetër njeri
Koha ikën, mbetem vetëm
Mbetëm vetëm, pa asnjë motiv
Ah, dy pika dashuri, kur i jepje ti
Ah, unë kisha gjithçka, kur të kisha ty pranë

Sa e vlefshme duket jeta, kur s'ke dashuri
Je sëmurë dhe ndihesh vetëm, por nuk ke njeri
Sytë të shohin vetëm muret, errësirë pa dritë
Unë jetoj një gjysëm jete, tjetrën e ke ti

Ky tekst u dërgua nga  enisa   bstyle17   QendresaKS   erblina   Ledejna   IdealAliajGjuha es

El Amor

Cambiaste mi vida y siges asi
Yo vivia una mentira como si fuera un milagro
Ay, dos gotas de amor, cuando tu les davas
Ay, yo tenía todo cuando te tenia cerca

Como es mortal la vida si no hay amor?
estás enfermo y te sientes solo, no tienes ninguno
Tus ojos ven sólo paredes, oscuridad sin luz
Vivo mitad de mi vida, la otra mitad la tienes tu

Me miro en el espejo, y veo a otro hombre
El tiempo se va, estoy sólo
quedemos solos, sin ningún motivo
Ay, dos gotas de amor, cuando tu les davas
Ay, yo tenía todo cuando te tenia cerca

Quanto es valiosa la vida si no hay amor?
estás enfermo y te sientes solo, no tienes ninguno
Tus ojos ven sólo paredes, oscuridad sin luz
Vivo mitad de mi vida, la otra mitad la tienes tu


Gjuha de

Liebe

Mein Leben hast du verändert und deins weiter gelebt.
Ich lebte eine Lüge, ich lebte es wie ein Wunder.
Ah, zwei tropfen Liebe, die du mir gabst
Ah, ich hatte alles, als ich dich bei mir hatte.

Wie leer sich das Leben anfühlt, wenn du kein geliebten hast.
Du bist krank und fühlst dich krank, doch hast niemanden.
Deine Augen sehen Wände, Dunkelheit ohne Licht.
Ich lebe eine Hälfte meines Lebens, die andere Hälfte hast du.


Im Spiegel sehe ich mich selbe, einen ganz anderen Menschen.
Die Zeit vergeht, bleibe alleine.
Bleib alleine, ohne ein Motiv.
Ah, zwei tropfen Liebe, die du mir gabst.
Ah, ich hatte alles, als ich dich bei mir hatte.

Wie leer sich das Leben anfühlt, wenn du kein geliebten hast.
Du bist krank und fühlst dich krank, doch hast niemanden.
Deine Augen sehen Wände, Dunkelheit ohne Licht.
Ich lebe eine Hälfte meines Lebens, die andere Hälfte hast du.
Loading...Kalendari
18/01/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Engjell Çaçani
Engjell Çaçani
69 vjeç

Votimi i Javës
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Jashtëzakonisht

  Aspak

  Shumë

Voto