teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Flori - Me Zemer

Videoklipi Zyrtar

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  575


Video: Pro Video  
Erdhe papritur sot,
si njė rrufe nė tokė,
pėrballė meje qėndron,
s'imagjinoja dot,
tė t'mbushen sytė me lot,
tė t'pėrqafoj, mė kėrkon.

Ku ishe zemėr dje,
prapė ndjenja nėse ke,
sa vlen pėr ty njė premtim,
nuk di mė ēfarė tė them,
gjithmonė njėsoj tė jem,
tė fal unė ty ēdo gabim.

Se unė ty ēdo ditė tė dua,
me vetėn e vuaj dhe jetoj ēdo Moment,
se jetėn ma ke ndryshuar,
me zemėr nė duar unė kėtu do tė pres.

Ti iken edhe vjen,
njė pasagjer nė tren,
asnjėherė s'do ndryshoj,
pse duhet tė jem unė,
pėr ty diēka mė shumė,
nė jetė me kė udhėtoj.

Ku ishe zemėr dje,
prapė ndjenja nėse ke,
sa vlen pėr ty njė premtim,
nuk di mė ēfarė tė them,
gjithmonė njėsoj tė jem,
tė fal unė ty ēdo gabim.

Se unė ty ēdo ditė tė dua,
me vetėn e vuaj dhe jetoj ēdo Moment,
se jetėn ma ke ndryshuar,
me zemėr nė duar unė kėtu do tė pres.

Se unė ty ēdo ditė tė dua,
me vetėn e vuaj dhe jetoj ēdo Moment,
se jetėn ma ke ndryshuar,
me zemėr nė duar unė kėtu do tė pres.

Se unė ty ēdo ditė tė dua,
me vetėn e vuaj dhe jetoj ēdo Moment,
se jetėn ma ke ndryshuar,
me zemėr nė duar unė kėtu do tė pres.

Ky tekst u dėrgua nga enxhi
Kėngė pjesėmarrėse nė Zhurma Show 2012  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet
Gjuha en

With Heart

You came suddenly today,
as a bolt on the ground,
front of me lies.
I did not imagine to fill my eyes with tears
You ask me to hold you in my arms
Where have you been yesterday , my heart?
If you still have feelings, how much it is worthy for you a promise? I don't know what to say anymore.
You want me to be the same, to forgive all your errors

Because I love you everyday, i suffer in silence, i live every moment you changed with my heart in my hands I'll wait here for you ...

You go and came back like a passenger on the train, you will never change...
Why i should be for you more than that...
in this life , with who i will live...
Where have you been yesterday , my heart?
If you still have feelings, how much it is worthy for you a promise? I don't know what to say anymore.
You want me to be the same, to forgive all your errors

Because I love you everyday, i suffer in silence, i live every moment you changed with my heart in my hands I'll wait here for you ...

Because I love you everyday, i suffer in silence, i live every moment you changed with my heart in my hands I'll wait here for you ...

Because I love you everyday, i suffer in silence, i live every moment you changed with my heart in my hands I'll wait here for you ...


Gjuha it

Con Il Cuore

sei arrivata al improviso oggi
come un fulmine in terra
davanti a me ti trovi
non pensavo che avrei riempito i miei occhi di lacrime
di abbracciarti mi chiedi,
dove eri amore ieri?!!
ancora se hai sentimenti, quanto vale per te una promessa
non so con cosa dirti
vuoi che sia uguale?!! ti perdono ogni sbaglio

perchč io te amo ogni giorno e con me stesso soffro, e vivo ogni momento perchč la vita me l'hai cambiata con il cuore in mano io cui ti aspetterņ...

tu te ne vai e vieni un passeggero in treno non cambierą mai...
perchč io devo essere per te qualcosa di pił..
nella vita con chi vivrņ...
ancora se hai sentimenti, quanto vale per te una promessa
non so con cosa dirti
vuoi che sia uguale?!! ti perdono ogni sbaglio

perchč io te amo ogni giorno e con me stesso soffro, e vivo ogni momento perchč la vita me l'hai cambiata con il cuore in mano io cui ti aspetterņ...

perchč io te amo ogni giorno e con me stesso soffro, e vivo ogni momento perchč la vita me l'hai cambiata con il cuore in mano io cui ti aspetterņ...

perchč io te amo ogni giorno e con me stesso soffro, e vivo ogni momento perchč la vita me l'hai cambiata con il cuore in mano io cui ti aspetterņ...  • 2015-01-07 00:30:40
    Erdhe papritur sot, si njė rrufe nė tokė, pėrballė meje qėndron, s'imagjinoja dot

    Dergoi: Azra
    8
    1


Kalendari
25/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Albrim Llapqeva
Albrim Llapqeva
20 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Tose Proeski
Tose Proeski
(1981-2007)

Votimi i Javes
   19-25 Janar 2015

Hiti Me I Mire?

  Genta Ismajli - Feel

  Kida - Rikthejm Na

  Gaxha & Floriani - Oj Ti Qik

  Blunt, Real 1 & Duffye - Veq Me T'pas Ty

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Elvana Gjata - Disco Disco

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra