teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiografiaTags: Florian Beqiri, Floriani I Vogel, Floriani Vogel
  • Rrjetet Sociale:
  • Official Instagram
  • Official Facebook Profile


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  1370


Florian Beqiri

Vendlindja: Shkup  
Mosha: 17 Vjeç
Ditëlindja: 11 Shkurt 2000
Shenja e Horoskopit: Ujori
Këndon kryesisht: Pop
Rryma të tjera: Etnike Popullore

Florian Beqiri është një këngëtar shumë i njohur. Ylli i vogel, i quajtur Florian Beqiri dhe i thirrur Floriani i vogel eshte nje nga kengetret adoleshente me te famshem te Shqiperise,Kosoves e sigurisht Maqedonise.Hobi i tij eshte muzika.Qe nga mosha 5 vjecare ai ka nisur te kendoje.Florian Beqiri jeton ne Shkup. Eshte femija me i vogel ne antaret e shtepise.Ka edhe dy vllezer me te medhenj te cilet gjithashtu kendojne.Ata jane Iliriani dhe Sadiku.Ata mundohen per me te miren per vllackon e tyre me te vogel, Florianin. Floriani, mori famen e tij me nje keng te Ramadan Krasniqit.

Kengetari i vogel nga Shkupi, ka enderr qe nje dite te behet "i madh" ne skenen muzikore. Ne duet me Adrianin shkojne shume bukur dhe kane rrembyer simpatine e te gjitheve me kengen "Ngjyra e kuqe" qe ndezi skenen e "Kenges Magjike" ndersa ne internet theu te gjitha rekordet.

Per nje cast, Adriani dhe Floriani, na perkujtuan ciftin e njohur Usher dhe Justin Bieber ne fillet e karrieres. Nje histori e ngjashme, kur kengetari me fame Usher zbulon Bieber-in ne internet, atekohe ende i panjohur, dhe me pas, nen menaxhimin e Usher, ai u be njeri nder kengetaret e rinj me te njohur ne bote.

Tani, Adrian Gaxha eshte bere menaxher i Florianit te cilin do ta kete nen perkujdesje per 5 vitet e ardhshme. Kurse Floriani simpatik, ka filluar qe tani te rrembeje zemrat e te gjitha femrave dhe pritet te behet nje "Justin Bieber" shqiptar.

Kenga tjeter eshte edhe kjo zemer ku edhe kjo rrembeu zemrat e shikuesve.Gjithashtu tash Floriani ka ardh edhe me kenge solo edhe tash nuk osht me floriani i vogel.Atij ne moshen e adoleshencesh ju ndryshua edhe vokali pak por edhe tash eshte mire,vlen te permendet se aj fansat e tij i mban shum afer vetes edhe i do shum mundohet per me i kthyer çdohere mesazhat.Floriani ka lansuar edhe shum kenge te tjera si:Oj ti qik,Welcome to Prishtina,E di qe don,Syn syn , Eja edhe kenga e fundit e tij eshte HEY ZEMER e cila u pelqye shume nga publiku.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Agnnesa  

Kalendari
23/02/2017

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Voto