teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Fortesa Hoti


Fortesa Hoti Lyrics

Tags: Fortesa Hoti, Fortesa
Vendlindja: Köniz (Zvicėr)   |  Mosha: 23 Vjeē   Shenja e Horoskopit: Demi  
Fortesa ėshtė njė kėngėtare e re shumė e talentuar.Ajo kėndoj si e vogėl nė shumė festivale. Karieren pėr tė rritur e filloi ne vitin 2008 nė festivalin "Polifest", ku mori pjesė me kėngėn "Zėri yt", e cila u mirėprit nga publiku dhe u kėrkua shume nėper radio stacionet kombėtare. Ajo mori pjesė nė festivalin prestigjoz "Top Fest" me kėngėn "Me sytė mbyllur" tė punuar nga Shpėtim Saraēi, me tė cilėn u nominua nė kategorinė "Best New Artist". ... >> Lexo gjithė biografinė >>
0

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7


Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

  • Lum Kastrati - Harro (Feat. Fortesa Hoti)
 :: Akull ::  
Kalendari
23/12/2014

Votimi i Javes
   22-28 Dhjetor 2014

Top Hiti 2013-2014

  Babastars - High 2

  Noizy - Bonja Me Dore

  Tuna - Fenix

  Mc Kresha - Amsterdam

  Skivi, Nora & Mimoza - Na

  Buta - Mellow

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra