teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
Ganimete Abazi (Ganja)Tags: Ganimete Abazi (Ganja), Ganimete Abazi, Ganja
Vendlindja: Prishtinë      Mosha: 39 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Demi  
Ganimete Abazi (Ganja) është një këngëtare shumë e njohur. Ganimete Abazi kreu shkollimin fillor dhe ate te mesem në Prishtinë. Ajo ka filluar qe nga mosha 13 vjeqare te këndoj qysh se fëmij i morri hapat e parë në festivalin 'Qendra e Pionerve' i cili u mbajt ne vitin 1986 Në vitin 1990 ne moshen e adoleshences incizoi Albumin e saj Popullore 'Ate kujtohet tash Nentori Kur nga tjetra te morri'. Në vitin 1991-1994 mbajti koncerte humanitare në mbajti Koncert Humanitar ne te gjitha Vendet Shqipfolese s... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Rrjetet Sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4 / Votuan:  22Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Hapi I Pare ::  
 :: Forca E Fatit ::  
 :: Shko ::  
 :: Hija E Askujt ::  
 :: Fluturoj ::  
 :: U Knaqem Tu U Knaq ::  
 :: Dyshoj ::  
 :: U Mashtrove ::  

Kalendari
04/05/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Anjeza Shahini
Anjeza Shahini
28 vjeç
Miftar Meta
Miftar Meta
52 vjeç
Dj Nago
Dj Nago
27 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Mitrush Kuteli
Mitrush Kuteli
(1907-1967)

Votimi i Javës
   3-9 Maj 2015

Cila Eshte Kenga Me E Mire 2014?

  Dafina & Ledri - Got Ur Back

  Blunt & Real 1 & Ledri - Nese Mdon Ti

  Samanta & Onat - Ti Se Din Se

  Enca - A Po T Pelqen

  Tuna & Geti - Mmv

  Elvana Gjata - Puthe

Voto

Qender Dobesimi Equilybra