teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
GetinjoTags: Getinjo, Ghetto, Young Ghetto, Gheto, Geto, Yang Ghetto, Getoar Aliu
Vendlindja: Ferizaj      Mosha: 24 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Getinjo është një Këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Getoar Aliu (GHETTO / Getinjo) lindi në Kosovë, por në vitin 1993, familja e tij emigroi në Gjermani. Atje u rrit në një frymë evropiane dhe përjetoi një jetë ndryshe prej të tjerëve. I dashuruar me muzikën, në vitin 2002 publikoi shkrime dhe poezi të ndryshme në festivale shkollore. Në vitin 2004, Ghetto kthehet në Kosovë në vendlindjen e tij në Ferizaj dhe aty filloi të inspirohet për jetën dhe veprimtarinë e tij të... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  300


Albume:

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë » :: Kaos ::  
 :: Goodbye My Love ::  
 :: Ajo ::  
 :: Afer Teje ::  
 :: No ::  
 :: My Love ::  
 :: Chillin ::  
 :: Fake Industry ::  
 :: Mos Ta Nin ::  
 :: Pse U Bona Reper ::  
 :: Goca Ime ::  
 :: Chill In Studio ::  
 :: What's Up ::  

Kalendari
07/03/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Arjan Korkaj
Arjan Korkaj
42 vjeç
Durimkid
Durimkid
20 vjeç
Arianit Palaj
Arianit Palaj
32 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Vaçe Zela
Vaçe Zela
(1939-2014)

Votimi i Javës
   2-8 Mars 2015

Kush Ju Pelqen Më Shume?

  Noizy

  Ghetto Geasy

  Gold Ag

  Unikkatil

  Mc Kresha & Lyrical Son

  D.U.D.A

Voto

Qender Dobesimi Equilybra