teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

GILI :: NEWS


Gili, Kenga E Re Pelqehet Nga Fansat


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  5

[06-04-2012]
Ka vetėm disa ditė qė kur kėngėtarja e njohur Gili ka lansuar videoprojektin e saj mė tė ri, tė titulluar "Haku i nėnės" dhe ka arritur tė klikohet mbi 60 mijė herė.

Ky fakt konstaton se kėnga qė nė start ėshtė pėlqyer mjaftė shumė nė opinion dhe pėr kėtė kėngėtarja po ndjehet shumė e lumtur. Pra kjo tregon se Gili ėshtė rikthyer vrullshėm nė skenėn muzikore me njė kėngė mjaftė tė veēantė.

"Jam munduar qė me kthimin tim nė skenė tė sjellė diēka tė re nė tregun muzikor. Mė datėn 1 prill lansova kėngėn dhe videoklipin dhe menjėherė publiku e ka pėlqyer. Jam shumė e lumtur qė kam arritur tė sjellė njė kėngė pėr shijen e publikut, njė kėngė qė nė realitet prek ēdo shpirt njeriu. Kėnga titullohet 'Haku i nanės', njė kėngė sociale qė flet pėr pėrkujdesjen e tė rinjve qė duhet tu bėjnė tė moshuarve. Pra ėshtė njė dramė jetėsore qė mund ta kap ēdo vesh dėgjuesi", ka thėnė ajo pėr "Zėri".


Tekstin dhe kompozimin e kėngės e ka pėrgatitur si gjithnjė Ilir Berani, ndėrsa orkestrimin e ka bėrė Ardian Kastrati. Ndėrkaq videoklipi ėshtė i pėrgatitur nga produksioni "Max Produktion" dhe ėshtė i xhiruar nė vilėn e mbretit Zog nė Durrės.

"Jam e kėnaqur edhe me videoklipin, ėshtė punuar nga njė ekip e gjerė dhe me mjaftė pėrkushtim", shton ajo. Gili nuk e mohon faktin se videoklipi i kėngės i ka kushtuar mjaftė shumė, mirėpo meqė nuk ka pasur sponsor, ajo ėshtė dashur qė tė gjitha shpenzimet ti kryej vet.
 (K. Bajrami / vipat.info)

Kalendari
21/10/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bujar Qamili
Bujar Qamili
51 vjeē
Ibra-G
Ibra-G
22 vjeē

Votimi i Javes
   20-26 Tetor 2014

Cilet Janė Rep-Artistet E Rinj Mė Tė Mirė

  2 Ton

  Felon Records

  Bonsaton

  Pizha

  Ex King

  Saggi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra