teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

GJYSTE VULAJ :: NEWS


Njė Mega Party Nė New York Me Gjyste Vulėn


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  1

[09-12-2013]
Nata e parė e vitit tė ri qė po vjen 2014 kėngėtaren e madhe Gjyste Vulaj do ta gjejė nė Amerikė e kontretisht nė New York, pasi ajo ėshtė e ftuar nė njė super mbrėmje qė ėshtė quajtur “Nata Shqiptare nė New York” pėr tė festuar Vitin e Ri me qindra e mijėra shqiptarė atje. Gjyste Vulaj po pėrgaditet qė tė mbledhė tė gjithė shqiptarėt nė kėtė show madhėshtor pėr tė festuar ditėn e parė tė Vitit tė Ri. Organizatorėt e sukseshėm tė mbrėmjeve muzikore Rifat Demiri dhe Fatmir Cuka kanė menduar qė tė sjellin njė mega mbrėmje nė ditėn e parė tė vitit 2014, ndėrsa mėsojmė qė tani kanė nisur pronotimet, pasi edhe vendet pėr kėtė koncert janė tė kufizuara. Artisten e madhe Gjyste Vulaj do ta shoqėrojė si gjithmonė bashkėshorti i saj muzikanti i njohur Sokol Vulaj si edhe artistėt Hajro Ceka, Elizabeta Marku. Njė mbrėmje qė nuk duhet tė mungoni sidomos ju shqiptarė qė jeni afėr New Yorkut pėr tė marrė pjesė nė kėtė mbrėmje madhėshtore ku 100 pėrqind do tė jetė ‘live’ ndrėsa mbrėmjet e organizuara nga Rifati kanė gjithmonė vulėn e suksesit dhe adresa ėshtė kjo: ‘5 Star Banquet 13-05 43 rd Ave Lond Island City, NY 11101’.
 (Maksim Gjokaj/teksteshqip.com)

Kalendari
21/10/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Bujar Qamili
Bujar Qamili
51 vjeē
Ibra-G
Ibra-G
22 vjeē

Votimi i Javes
   20-26 Tetor 2014

Cilet Janė Rep-Artistet E Rinj Mė Tė Mirė

  2 Ton

  Felon Records

  Bonsaton

  Pizha

  Ex King

  Saggi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra