teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tekste Këngësh
Gold AgTags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers
Vendlindja: Prishtinë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 28 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Luani  
Gold Ag është një Këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka... >> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  2853


Albume:

» Dërgo Një Album »

 :: Shqiptar ::  
 :: Shqiptar 2 ::  
 :: Fjalët E Qiririt ::  
 :: Lotët E Djalit ::  
 :: Lamtumire ::  
 :: Dhembje E Dashni ::  
 :: Harrove ::  
 :: Unë ::  
 :: Bonu Vetvetja ::  
 :: Kosova ::  
Kalendari
03/03/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Leonora Jakupi
Leonora Jakupi
36 vjeç
Senad Rrahmani
Senad Rrahmani
24 vjeç
Valbona Zhuleku
Valbona Zhuleku
34 vjeç

Votimi i Javës
   2-8 Mars 2015

Kush Ju Pelqen Më Shume?

  Noizy

  Ghetto Geasy

  Gold Ag

  Unikkatil

  Mc Kresha & Lyrical Son

  D.U.D.A

Voto

Qender Dobesimi Equilybra