teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Hysni Alushi - Nuse Babai Te Percjell


Videoklipi Zyrtar :: Official Video
Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  46

Send "Nuse Babai Te Percjell" Ringtone to your Cell- Ky tekst u dėrgua nga Ori -

O moj te kam rritur me mundime
erdhi dita te percjell
udhe e mbare moj bija ime
tu befte jeta drite e diell

udhe e mbare moj bije atje ku shkon
te ma kesh kemben e mbare
fshij lotet bije mos loto
nuk eshte dita per te qare

Ref...
Ju qe na nderuat deren sot
ne dasmen e vajzes sime
ne shtepira paci jete e mot
vetem dasma dhe gezime

Femijet :
Bashke si lule ne u rritem
por ti sot po iken larg
po na ler yjet dhe diellin
te te kemi gjithmone prane

udhe e mbare moj bije atje ku shkon
te ma kesh kemben e mbare
fshij lotet bije mos loto
nuk eshte dita per te qare


O moj te ma mbash vjehrrin dhe vjerren
tu lesh vendin ne qoshe
gjithmone hapur te mbash deren
tu tregosh se cnuse je


Udhe e mbare moj bijee....


Refrenni
Ju qe na nderuat deren sot
ne dasmen e vajzes sime
ne shtepira paci jet e mot
vetem dasma dhe gezime

Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin AkordetSend "Nuse Babai Te Percjell" Ringtone to your Cell


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Alban Skenderaj 32 vjeē
Nidora Gjyriqi 25 vjeē

Votimi i Javes
   14-20 Prill 2014

Kush Eshte Me Hot?

  Elvana Gjata

  Genta Ismajli

  Tuna

  Dafina Zeqiri

  Nora Istrefi

  Adelina Ismajli

Votimi i Javes