teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ilahi ShqipILAHISHQIP

:: Top 10 Artistët e Javës

 • 1. Adem Ramadani

  Adem Ramadani -- një ish këngëtar mjaft i njohur nga shkupi i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mëdha deri atë ditë kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne atë menyr te distancohet nga muzika duke filluar te kendoj Ilahi me përmbajtje Islame ne gjuhën Shqipe. Ademi esht nga SHKUPI dhe po ashtu jeton...
  Lexo gjithë biografinë

  Adem Ramadani
 • 2. Ilahi Te Ndryshme

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Ilahi Te Ndryshme
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Ilahi Te Ndryshme
 • 3. Ferki Shala

  Ish solisti kryesor i grupit të famshëm mitrovicas TNT ka kohë që nuk këndon më muzikë rok. Ishte në kulmin e karrierës së tij prej këngëtari të suksesshëm kur vendosi papritmas ta braktiste muzikën përgjithmonë. Kishte bërë nam të madh me këngët e tij të njohura në Kosovë dhe kudo tjetër. Muzika e tij popullore dhe zbavitëse dëgjohej nga mija simp...
  Lexo gjithë biografinë

  Ferki Shala
 • 4. Nusret Kurtishi

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Nusret Kurtishi
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Nusret Kurtishi
 • 5. Mevlan Kurtishi

  U rrit në frymën islame bashkë me familjen në vendlindjen e tij. Si fëmijë ishte i pasionuar pas artit dhe krijimtarisë letrare, i cili këndonte dhe shkruante tekste. Kurioziteti dhe dashuria për muziken e shtyri të mësoi si të luante në disa intrumente muzikore qysh në fëmijëri. Rreth këndit fetar të tij u përkujdes i ati Sejdi Kurtishi, i cili ës...
  Lexo gjithë biografinë

  Mevlan Kurtishi
 • 6. Erduan Hiseni

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Erduan Hiseni
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Erduan Hiseni
 • 7. Memi

  Ne vendlindje kreu shkollen fillore. Per arsye ekonomike nuk pati mundesi te vazhdoje me lart. Me muzike filloi te meret qysh ne moshen 13 vjecare me djalin e tezes se tij Arsim Bucin. Jeton ne lagje Gazi Bab te shkupit. Eshte i martuar dhe ka 1 femije. Merret me muzike neper darsma dhe koncerte ne Maqedoni dhe diaspore....
  Lexo gjithë biografinë

  Memi
 • 8. Riad Sulimani

  Nuk kemi arritur të gjejmë një biografi për Riad Sulimani
  Ju lutemi të na ndihmoni

  Riad Sulimani
 • 9. Omer Bajrami

  Omer Ef. Bajrami, është i lindur në vitin 1985 në Saraj të Shkupit. Mësimet fillestare (leximin e Kur’anit) i mori para prindit të tij, Dr. Zekerija Ef. Bajrami, ndërsa në vitin 1995 filloi hifzin e Kur’anit para hoxhës së tij Mahmud Ef. Asllani, të cilin e përfundoi brenda njëzet muajve, gjegjësisht në vitin 1997. Më pas, në vitin 1999 ai u re...
  Lexo gjithë biografinë

  Omer Bajrami
 • 10. Nisret Krasniqi

  Nisret Krasniqi lindi në vitin ne Kosove, por jeton në qytetin e Bernit ne Zvicer. I njohur si ilahist që këndon pa instrumente muzikore (ilahi). Ai në vitin 2014 filloj të këndoje. Ilahia e par që këndoi "për Allah" 09.08.2014 ishte me instrumente muzikore dhe filloj me ilahin e dyt "pasanik e fukara" 01.01.2015 , vendosi që ti vazhdoj ilahit...
  Lexo gjithë biografinë

  Nisret Krasniqi

:: TopSpot Ilahi

» Renditja e Plotë »

:: VideoKlipet e Reja Ilahi

» Renditja e Plotë »

:: Më Shumë ArtistëKalendari
21/02/2017
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Adalena Seferi
Adalena Seferi
25 vjeç
Tiziano Ferro
Tiziano Ferro
37 vjeç
Argjent Marku
Argjent Marku
44 vjeç
Gjon Gjevelekaj
Gjon Gjevelekaj
66 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Isuf Luzaj
Isuf Luzaj
(1913-2000)

Votimi i Javës
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

  Çfarë Ti Bëj

Voto