teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Iliret - Xhamadani Vija Vijakam njė lot m'pikon si ar
se ner shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
pėr atdhe kangės ja mora
e kur malet mi mloj bora
pėr atdhe kangės ja mora

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemėr ēiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

asht njė qiell qė na bashkon
e njė diell qė na burrnon
asht njė gjuhė qė flasim tan-e
e nji tok qė th'rrasim nan-e
ėsht njė gjuhė qė flasim tan-e
e nji tok qė th'rrasim nan-e

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemėr ēiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

rrugės sime pėr shqipri
m'ka pėrcjell njė drin i zi
dhe u nisa pėr me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e
dhe u nisa pėr me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e

Ref(x5):
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemėr ēiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  251

Send "Xhamadani Vija Vija" Ringtone to your Cell- Ky tekst u dėrgua nga Gonxhe -

kam njė lot m'pikon si ar
se ner shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mloj bora
pėr atdhe kangės ja mora
e kur malet mi mloj bora
pėr atdhe kangės ja mora

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemėr ēiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

asht njė qiell qė na bashkon
e njė diell qė na burrnon
asht njė gjuhė qė flasim tan-e
e nji tok qė th'rrasim nan-e
ėsht njė gjuhė qė flasim tan-e
e nji tok qė th'rrasim nan-e

Ref:
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemėr ēiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

rrugės sime pėr shqipri
m'ka pėrcjell njė drin i zi
dhe u nisa pėr me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e
dhe u nisa pėr me ardhe
por si vala e drinit t'bardh-e

Ref(x5):
Xhamadani vija vija
asht Kosova o asht Shqipnia
rreh si zemėr ēiftelia
oh sa e madhe asht Shqipnia

Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet

Intro :

Bbm C# Ebm C# G#m Bbm
e|-------------------------------------------------------------------|
B|---6---6---6-6--6-6h7p6--------6-----------------------------------|
G|------------------------8-6-8----8-6-5-6---6-8-6-------------------|
D|-8---8---8---------------------------------------9-8-6-9-8---------|
A|-------------------------------------------------------------------|
E|-------------------------------------------------------------------|X2

Bbm
Kam njė lot m'pikon si ar

Se ner shekuj jam shqiptar
Ebm F
E kur malet mi mloj bora |x2
Ebm F Bbm
Pėr atdhe kangės ja mora |x2

Ref:
Ebm
Xhamadani vija vija
C#-G#m Bbm C#
Asht Kosova o asht Shqipnia
Ebm
Rreh si zemėr ciftelia
C#-G#m Bbm
Oh sa e madhe asht Shqipnia


Intro


Bbm
Asht njė qiell qė na bashkon

E njė diell qė na burrnon
Ebm F
Asht njė gjuhė qė flasim tanet |x2
Ebm F Bbm
E nji tok qė th'rrasim nane |x2


Ref:
Ebm
Xhamadani vija vija
C#-G#m Bbm C#
Asht Kosova o asht Shqipnia
Ebm
Rreh si zemėr ciftelia
C#-G#m Bbm
Oh sa e madhe asht Shqipnia


Solo


Bbm
Rrugės sime pėr shqipri

M'ka pėrcjell njė drin i zi
Ebm F
Dhe u nisa pėr me ardhe |x2
Ebm F Bbm
Por si vala e drinit t'bardhe |x2Ref(x5)
Ebm
Xhamadani vija vija
C#-G#m Bbm C#
Asht Kosova o asht Shqipnia
Ebm
Rreh si zemėr ciftelia
C#-G#m Bbm
Oh sa e madhe asht Shqipnia


Gjuha fr

Pourpoint Lignes Lignes

J'ai les larmes qui coulent comme de l'or
que pendant des sičcles je suis albanais
quand les montagnes de la couverture de neige
pour patrie , je l'ai prend chanson
quand les montagnes de la couverture de neige
pour patrie , je l'ai prend chanson

Porpoint lignes lignes
Est Kosove est o est Albanie
palpiter comme coeur Ciftelia
oh ce trop taile c'est Albanie

est un ciel qui nous unit
est un soleil qui nous virilité
est un langage que notre conversation
une terre que nous appelons mčre
est un langage que notre conversation
une terre que nous appelons mčre


Porpoint lignes lignes
Est Kosove est o est Albanie
palpiter comme coeur Ciftelia
oh ce trop taile c'est Albanie

ma route ą l'Albanie
a suivi un drin noir
et je suis allé ą venir
mais comme la vague de l'Drin blanc
et je suis allé ą venir
mais comme la vague de l'Drin blanc(x5)
Porpoint lignes lignes
Est Kosove est o est Albanie
palpiter comme coeur Ciftelia
oh ce trop taile c'est AlbanieSend "Xhamadani Vija Vija" Ringtone to your Cell


Gėzuar Ditelindjen
SHUMĖ URIME
PĖR JU        
Elda Shabani (Madonna Shqiptare) 37 vjeē
Shkodran Tolaj 34 vjeē
Ajrulla Emini 47 vjeē

Votimi i Javes
   14-20 Prill 2014

Kush Eshte Me Hot?

  Elvana Gjata

  Genta Ismajli

  Tuna

  Dafina Zeqiri

  Nora Istrefi

  Adelina Ismajli

Votimi i Javes