teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Intervistë Ekskluzive:

Liri Rasha: “Këndoj Për Popullin Tim”

Këngët e saj kanë ngritur lartë moralin dhe nderin tonë kombëtar. Ajo, nëpërmjet zërit të saj ka pasqyruar një realitet të kohës, i cili ka reflektuar pozitivisht në shoqëri. Ashtu siç e ka emrin, është dhe vetë, e lirë dhe e mbushur me ëmbëlsi e krenari. Është kjo artistja e madhe e këngës dibrane, Liri Rasha, e cila pranoi pa hezituar të bëhet pjesë e personazheve tanë të intervistuar, duke na shpalosur kështu kujtimet e saj dhe më të rejat që priten nga vetë ajo… Teksteshqip: Liri, na thoni kush e ka zbuluar talentin tuaj dhe na e përshkruani daljen e parë në skenë! Liri Rasha: Unë jam rritur në një familje artdashëse dhe që në moshë fare të vogël kam f...
Reperi i njohur nga Shqipëria Big Basta ka publikuar këngën e tij më të re në duet me Mr Rez e cila titullohet Fire Highet Ajer. Kënga është produkt i 042Zone, kompani e udhëhequr nga Big Basta, muzika është realizuar nga Mr.Rez & Natty Lens, e ndërsa tekstin e kanë shkruar vetë Big Basta & Mr. Rez. Kënga është finalizuar edhe me v...

:: Më Të Klikuarit e Javës

 • 1. Noizy

  Emri i vertetë Rigels Rajku. RAP-artisti shqiptar ne moshen 11 vjecare, në vitin 1997 Noizy së bashku me familjen e tij u largua nga Shqipëria për një jetë më të mirë ne Londër ( South east , Wooldwhich) Ne lagjen ku noizy u stabilizua kishte me shume lufte se ne Shqiperi... Ne ate kohe Wooldwhich njihej si nje nga lagjet ghetto me te rrezikshme n...
  Lexo gjithë biografinë

  Noizy
 • 2. Alban Skenderaj

  Albani me origjinë është nga Vlora. Babai i tij në atë kohë punonte si oficer dhe i duhej të shpërngulej në Lushnje ku dhe lindi Albani. Pas disa vjetësh ai u kthye prapë në Vlorë ku kreu shkollën e mesme "Halim Xhelo". Ai bëri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familj...
  Lexo gjithë biografinë

  Alban Skenderaj
 • 3. Elvana Gjata

  Elvana Gjata është një këngëtare shqiptare në R'n'B e muzikë pop nga Tirana. Emri i Elvana Gjatës nuk është i rastësishëm në botën e muzikës dhe as thjesht për të plotësuar ndonjë nga kapriçiot e moshës. Rruga e saj artistike ka filluar që fëmijë, me debutimet e saj të para në pallatin e pionierëve. Që në pjesëmarrjen e saj të parë, në Festivalin ...
  Lexo gjithë biografinë

  Elvana Gjata
 • 4. Elhaida Dani

  Ajo është një këngëtare mjaft e talentuar dhe një fituese e lindur. Ka vetëm medalje ari për të në çdo kompeticion ku merr pjesë. Ka studiuar piano që në moshën 6-vjecare në shkollën ‘Prenkë Jakova’ në Shkodër. Ka marrë pjesë në talent–show “Star Academy”, ku është shpallur fituese në vitin 2009. Më pas ka marrë pjesë në festivale ndërkombëtare ...
  Lexo gjithë biografinë

  Elhaida Dani
 • 5. Stresi

  Emri i Vertet eshte Arkimed Lushaj dhe eshte anetar i Bandes Butuesi dhe pjese e labelit BABASTARS. Ai eshte kundeshtar i betuar i Noizy-t dhe D.U.D.A.-s. Noizy-t i ka dedikuar DISS-in "Bonjour Madam". Ai u pendua per veprimet e tij para nates se Top Fest-it dhe publikisht u pajtua me Noizy-n ne spektaklin "Mos u Nxeh". Ai ka patur nje lidhje te...
  Lexo gjithë biografinë

  Stresi
 • 6. Enca

  Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në mos...
  Lexo gjithë biografinë

  Enca
 • 7. Anjeza Shahini

  Ajo ne vitin 2004 perfaqesoi Shqiperine per here te pare ne Eurovizion me kengen Imazhi Yt, dhe arriti pozicionimin me te larte deri me sot ne kete kompeticion. Ne vitin 2003 vajza 17 vjecare u paraqit ne Festivalin e Kenges ne RTSH, se bashku me 29 pjesmarres te tjere. Aty ajo konkuroi me kengen Imazhi Yt dhe pas fazes gjysem finale srriti te fito...
  Lexo gjithë biografinë

  Anjeza Shahini
 • 8. Flori

  Flori siç është I njohur për publikun emri I plotë I të cilit është Florian Mumajesi ka lindur në Tiranë më 23 Gusht të vitit 1982 dhe njihet si njëri ndër kompozitorët dhe këngëtarët më të kërkuar shqiptarë. Në skenën Shqiptare u paraqit fillimisht si këngëtar ku edhe ishte pjesë e festivalit “Kënga Magjike“ në vtin 2002 me këngën “Nuk mund të vde...
  Lexo gjithë biografinë

  Flori
 • 9. Sinan Hoxha

  Sinan Hoxha, Sinan Hoxha, një emër mjaft dominant në skenën muzikore, lindi në lagjen Braka ne Tiranë, Shqipëri. Një djalë që ende duket goxha i ri edhe pse po i afrohet të 40-ave, ai është shumë dendur i rrethuar me vajza, më së shumti modele. Klipet e tij, ashtu si koncertet e ca më tepër, faqja në rrjetin social, janë të mbushura me femra që e a...
  Lexo gjithë biografinë

  Sinan Hoxha
 • 10. B2n

  Ai ka studiuar per piano qe ne moshe te vogel dhe iu ngjit skenes shqiptare per here te pare ne vitin 2006 me kengen "ME EKS" pjesemarrese ne Kengen Magjike, ne bashkpunim me GILAN-G. Ne 2008 ai konkuroi me kengen "Si Cunami", e cila u pelqye shum ne ate kohe. Ne Vitin 2009, B2N thirret per disa bashkpunime me kengetare te njohur te muzikes shqip...
  Lexo gjithë biografinë

  B2n

:: 26 Prill 2015 - 2 Maj 2015

 • » Renditja e Plotë »

  :: VideoKlipet më të Reja

  » Renditja e Plotë »

  :: Të Reja

  :: Të Reja


  • Adelina Tahiri

   Ryva Kajtazi

   Nrg Band

   Dafi Derti

   Big Basta

   Xhesika Ndoj

   Xhesika Ndoj

   Xhesika Ndoj

   Xhesika Ndoj

   Looli

   Looli

   Looli

   Endrit Elshani (Endri)

   Rimi

   Miko And Enastick
  • Më shumë... »


  Kalendari
  05/05/2015
  Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
  Shqipe Kastrati
  Shqipe Kastrati
  48 vjeç
  Adele
  Adele
  27 vjeç
  Markelian Kapedani
  Markelian Kapedani
  45 vjeç
  Chris Brown
  Chris Brown
  26 vjeç
  R.I.P.     Përkujtojmë:
  Nazmie Hoxha
  Nazmie Hoxha
  (1952-2007)

  Votimi i Javës
     3-9 Maj 2015

  Cila Eshte Kenga Me E Mire 2014?

    Dafina & Ledri - Got Ur Back

    Blunt & Real 1 & Ledri - Nese Mdon Ti

    Samanta & Onat - Ti Se Din Se

    Enca - A Po T Pelqen

    Elvana Gjata - Puthe

    Tuna & Geti - Mmv

  Voto

  Qender Dobesimi Equilybra