teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Jericho


Jericho Lyrics

Tags: Jericho, Jeriho
Muzika e Jericho-s ėshtė njė shkrirje midis rock, alternative, elektronikė dhe muzikės tradicionale etnike shqiptare,karakteristikė pėr rajonin e Kosovės dhe Shqipėrinė e veriut. Jericho ėshtė njė grup shqiptar,kosovar nga Prishtina, Kosova, i formuar nė vitin 1997. Pėrveē instrumenteve standarde rock, ata gjithashtu pėrdorin instrumentet orientale qė janė gjetur nė muzikėn tradicionale shqiptare, tė tilla si "tupan", "kavall" dhe "zurna". ... >> Lexo gjithė biografinė >>
0

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  4


Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

 :: Tomlin E Nanes ::  
 :: Kur Do Te Pushoje Kjo Kenge ::  
 :: Nentor I Ftohte ::  
 :: Fundi ::  
 :: Albanian Rhapsody ::  
 :: Kanga Jonė ::  
Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra