teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version


Tekste Kėngėsh Pėr Fėmijė:

» Lista e Plotė »

Festivale pėr Femijė:

Celėsi Muzikor Junior (2006)

Cmimi i parė: Arta Grajqevci "Nuk ėshtė zemra budallaqe"
Cmimi i dytė: Adea Pula "Lere le tė flasė"
Cmimi i tretė: Engjėllushė Salihu "Nesėr keni pėr tė parė"
Cmimi i tretė: Eriola Sylejmani "Dėshira"
Cmimi i Publikut: Feime Salihu "E para do tė jem"
ZICO Company: Feime Salihu "E para do tė jem"
Teksti mė i mirė: Avni Qahili (Dhurata Haliti "Djali mahallės")
Kompozimi mė i mirė: Dritėro Shaqiri (Eriola Sylejmani "Dėshira")
Paraqitja mė e mirė skenike: Dhurata Haliti "Djali mahallės"
Interpretimi mė i mirė: Feime Salihu "E para do tė jem"
Vokali mė i mirė: Adea Pula "Lere le tė flasė"
Koreografia mė e mirė: Arta Grajqevci "Nuk ėshtė zemra budallaqe"
Produksioni mė i mirė: Aulona Ramadani "Interneti si sherbeti"
Hit kėnga: Feime Salihu "E para do tė jem"

Falėnderim: Blerta Ismaili dhe Arian Selmani
SPONSOR MEDIAL: RADIO TELEVIZIONI I KOSOVĖS - RTK
Moderatorė: LAURA KRASNIQI & ARMEND BAJRA
Juria: XHAVIT MUĒAJ – Producent dhe drejtor i SHMF “LORI”
RYVA KAJTAZI – Aktore dhe kėngėtare
BURIM SHALA – Kompozitor
PLEURAT SALIHU – Gazetarė

Festivali i 37-tė i Shkodrės (1999)

1. "Ja Vlen S'ia Vlen " - Lira Qefalia
2. "Ngriva Shkriva " - Ardita Koēi
2. "Njėri Tjetrin E Ngacmojmė " - Dea Dema & Jozefina Plepshi
3. "Moshatarėt " - Kori
3. "Tė Mos Njohim Fjalen Krim " - E.Krasta & O.Spata
3. "Liridona " - Elita Reēi, P.Zylali & A.Hani

Festivali i 38-tė i Shkodrės (2000)

1. "Jona Jona Peperona " - Irini Pahumi & Imena Ymeri
2. "Dota Kap At Bukurezė " - Edona Staka & Klint Vrioni
2. "Tė Evropės Jemi Ne " - Z.Duka Rosela Gjylbegu E.Baxha
3. "Shpres Kėthimi " - Fatlume Mahmuti
3. "Me Arushin Kam Probleme " - Lira Qefalija
3. "Xixėllonja " - Rrezarta Drasati & Denis Karaja

Festivali i 39-tė i Shkodrės (2001)

1. "Dasma E Bretkocave " - Delvina Mehmeti
2. "Jam E Sigurtė E Pikė " - Lira Qefalia & Era Saraēi
2. "Nė Bjeshkė " - Ester Hoxha
3. "Lazdraēka " - Ejona Mandri
3. "Cimbra Cimbra " - Argjina Nagavēi
3. "Veza Apo Pula " - Mirela Zhulali

Festivali i 40-tė i Shkodrės (2002)

1. "Universi " - Ester Hoxha
2. "Mė Bėj, Mė Bėj Njė Zanė " - Era Saraēi & Lira Qefalia
2. "Ritmi I Prindėrve Tanė " - Kledi Xamo
3. "Kasper " - Rinesa Deshishku
3. "Kapedani I Gjyshes " - Nensi Domnor
3. "Ne Presim Por Se Dimė " - Xheneta E Memela Alia

Festivali i 41-tė i Shkodrės (2003)

1. "Pse Mos Bėjmė Njė Parlament? " - Mirela Zhulali
2. "Ēiftelia " - Ema Smajli
2. "Roboti " - Nazmie Selimi
3. "Thuthurukėt " - Lirika Krasniqi
3. "Kur Shikoj Njė Yllė " - Eli Topēiu
3. "Kur Do Kthehen Vallė " - Rudolf Marku

Festivali i 42-tė i Shkodrės (2004)

1. "Qukapiku " - Ueda Gruda
2. "Zėnka " - Feime Salihu
2. "Minuku Dhe Elefanti " - Vjosa Selmani
3. "Valbona " - Gerta Mahmutaj
3. "Herri Poter " - Linda Pacolli
3. "Ėndra Balerinė " - Ester Hoxha

Festivali i 43-tė i Shkodrės (2005)

1. "Si T'ia Bejme Tani " - Kejsi Tola
2. "Akullore N'satelit " - Glenis Dume
2. "Elefanti Tolerant " - Dilon Reka
3. "Zgjodha Njė Ėndėrr " - Ester Hoxha
3. "Balerina E Vogėl " - Gerta Mahmutaj
3. "Ēikiliki " - Renata Bajrami

Festivali i 44-tė i Shkodrės (2006)

1. "Kam Njė Mik E Kam Njė Shok " - Era Saraēi
2. "Mos U Fryj Si Gjel I Detit " - Ketlin Pialmi
2. "Me Defa " - Edi Smajli
3. "Katėr Stinėt " - Dilon Reka & Dea Zhulali
3. "Kėtu Kėnga Ka Folenė " - Florian Hoxha
3. "E Dua Muzikėn " - Vali Kuēi

Festivali i 45-tė i Shkodrės (2007)

1. "Po Ju Sjell Njė Karafil " - Arjola Laska
2. "Jeta Jote Ėshtė Edhe E Jona " - Enea Qerashi
2. "Une Dhe Bilbili " - Florian Hoxha & Semi Jaupaj
3. "Eli Mireli Kamsharaveli " - Martela Ujka
3. "Njėshi Vetem Njė Tregon " - Enxhi Dushku & Ari Kaēinari
3. "Ishte Veē Njė Ėndėrr " - Eva Karrocieri

Festivali i 46-tė i Shkodrės (2008)

1. "Do Tė Bėhem Superstar " - Enxhi Nasufi
2. "E Thotė Kėngė Ēfarė Ka Zemra " - Eva Karrocieri
2. "Lule Zemra Jam Unė " - Ari Kaēinari & Orsela Dervishi
3. "Flutura Dhe Tėndafili " - Xhenis Dhima
3. "Nė Ėndėrr " - Kaltrina Hajdari
3. "Tri Kalatė " - Xhulia Xhakanaj & Rio Kamani

Festivali i 47-tė i Shkodrės (2009)

1. "Kjo Botė " - Aurora Kapo
2. "Ditari " - Dritan Maraj
2. "Bilbilat E Vegjėl Kendojne " - Ari Kaēinari & Orsela Dervishi
3. "Hėnėzo " - Xheralda Braka
3. "Pazulla Ndėrtoj " - Oresta Dibra & Martela Lajthia
3. "Cirku " - Adea Shatri

Festivali i 49-tė i Shkodrės (2011)

1. "Fjale Vetem Fjale " - Shpresarta Sadriu
2. "Motra Jemi, Shoqe Jemi " - Iva Latifi & Sidorela Hasa
2. "S'ka Me Perse " - Niki Mjeda
3. "Ti Nuk Rri Por Punon " - Livia Murataj
3. "Dita E Veres " - Fjoralba Prendi
3. "Lahem Cupa Cupa " - Iljada Iljazi
 • 12Q RALLY 12Q RALLY
  Merrni pjesė nė garėn Rally 12Q. Makinat janė gati pėr start. Sa kohė mund tė qėndroni nė rrugė? Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Gara Me Makina
 • AGATA'
S ADVENTURES AGATA' S ADVENTURES
  Agata ėshtė nė vėshtirėsi tė madhe. Rruga e kthimit pėr nė shtėpi ėshtė e gjatė dhe e rrezikshme. Ndihmojeni ... Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade
 • CAPITALS OF THE WORLD CAPITALS OF THE WORLD
  A jeni njė ekspert gjeografie? Merrni testin dhe provojeni. Dhjetė pyetje nė dispozicionin tuaj. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 500x400 | Lloji i Lojes: Zotesi
 • ALEX AND HIS EGGS ALEX AND HIS EGGS
  Ndihmoni Aleksin pėr tė rimarrė vezėt. Merrni tė gjitha frutat pėr tė shkuar nė nivelin e ardhshėm. Merrni karamelet pėr fuqi. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade
 • BASKETON BASKETON
  Njė sfidė e re ju pret. Mundohuni tė bėni tre kosha pėr tė shkuar nė nivelin e ardhshėm. Pėrdorni Mousin pėr tė drejtuar gjuajtjen. Paēi Fat kampiona!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Sport
 • FRUITS MANIA FRUITS MANIA
  Mblidhni frutat qė bien. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Zotesi
 • FLIXED BALL FLIXED BALL
  Drejtoni topin dhe mundohuni tė arrini fundin e ēdo niveli. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Puzzle
 • 13 HOLES PUTT 13 HOLES PUTT
  Njė sfidė e bukur ju pret. Pėrpiquni tė arrini nė vrimė. Pėr tė fituar duhet tė kalibroni forcėn dhe drejtimin e duhur. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Gara
 • ALEX'
S QUEST ALEX' S QUEST
  Ndihmoni Aleksin pėr tė rimarrė diamantet e humbur. Shtypni X pėr tė krijuar ylbere dhe vrisni armiqtė. Merrni fruta dhe sende tė tjera pėr tė marrė pikė bonus dhe fuqi. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade
 • F1 HEROES F1 HEROES
  Kampionati i Formula 1 po fillon! Mundohuni tė qėndroni nė udhėn e duhur sa mė shumė tė jetė e mundur. Merrni ēelėsin-vegėl pėr tė riparuar makinėn. Paēi Fat Kampiona!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Gara Me Makina
 • 2012: THE LAST FIVE DAYS 2012: THE LAST FIVE DAYS
  Gara kundėr kohės ka filluar. Profecia Maya ėshtė njė realitet. Mbroni tokėn nga ky shi meteorėsh. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Qello Me Arme
 • CATBOY CATBOY
  Ndihmoni Aleksin tė kthehet nė shtėpi. Pėrmbushni 6 nivele plot me armiq dhe rreziqe. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 600x450 | Lloji i Lojes: Plattaform
 • GIGI THE RUNNER GIGI THE RUNNER
  Xhixhi e gjen veten nė telashe tė mėdha. Ai duhet tė kthehet nė shtėpi para perėndimit tė diellit. Kėrceni mbi plataformat dhe pėrpiquni tė qėndroni gjallė... nėse mundeni. Merrni bonuse dhe shmangni armiqtė. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade
 • SPERM BATTLE SPERM BATTLE
  Brenda nė mitėr ka ardhur "furnizimi"! Lufta pėr jetėn sapo ka filluar! Ju duhet tė merrni pilulat e energjisė, te mboshtni bakteret dhe tė mbledhni kromozomet! Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 616x476 | Lloji i Lojes: Arcade
 • GINO SPAGHETTI 2 GINO SPAGHETTI 2
  Gino Spageti ėshtė njė djalė shumė trim. Hobi i tij ėshtė skateboarding. Sa kohė do arrini tė qėndroni nė ekuilibėr nė bordin e tij me rrota? Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Sport
 • WESTLY THE FISH WESTLY THE FISH
  Westly quhet peshku qė ėshtė nė telashe tė mėdha ... pėrsėri! Ai humbi ēelėsin e derės pėr tė shkuar nė shtėpinė e tij. Ndihmoje atė nė kėtė aventurė tė re. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade
 • ITALIAN CITIES BREAKOUT ITALIAN CITIES BREAKOUT
  Pėr tė pėrfunduar nivelin, shkatėrroni tė gjitha tullat dhe vizitoni njė qytet italian. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade
 • 1944 BATTLE OF ITALY 1944 BATTLE OF ITALY
  1944, nė detrat italiane. Beteja pėr mbijetesė sapo ka filluar.... Forcat gjermane tė ajrit kanė nisur sulmin mė tė fuqishėm qė nga fillimi i luftimeve. Mbroni tokėn italiane. Pėrdorni shigjetat pėr tė lėvizur, Z pėr zjarr dhe X pėr te rrotulluar avionin. Paēi Fat, heronjė!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Arcade E Vjeter
 • THE MYSTERIOUS CAVES THE MYSTERIOUS CAVES
  Gjeni ēelėsin qė hap derėn pėr tė shkuar nė nivelin e ardhshėm Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 700x525 | Lloji i Lojes: Arcade
 • FRUITS-O-RAMA FRUITS-O-RAMA
  Gjuajini frutave me pushkėn tuaj snajper. Merrni bonus dhe shmangni bombat. Godisni Matsin e Kohės pėr tė fituar kohė bonus. Paēi Fat!
  Formati: Swf (Flash) 640x480 | Lloji i Lojes: Qello Me Arme
» Lista e Plote »


Votimi i Javes
   14-20 Prill 2014

Kush Eshte Me Hot?

  Elvana Gjata

  Genta Ismajli

  Tuna

  Dafina Zeqiri

  Adelina Ismajli

  Nora Istrefi

Votimi i Javes