teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Kėngė Shkodrane


Kėngė Shkodrane Lyrics

Tags: Kėngė Shkodrane, Kėngė Popullore, Shkodra
Rruga e kenges shkodrane eshte e vjeter, madheshtore, ku te terheq nje force mahnitese, aq sa kur futesh ne kete tempull, nuk mund te dalesh, sepse e ndien veten ne nje bote te magjishme, te mbushur me dashuri per jeten e njerezit, midis lulesh shumengjyreshe, bukuria dhe aroma e te cilave ua shton hijeshine e madheshtine melodive magjepse dhe teksteve poetike te mrekullueshme. Dashuria per kengen shkodrane nuk eshte nostalgji, por dashuri per ... >> Lexo gjithė biografinė >>
0

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  12


Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

Kalendari
22/12/2014

Votimi i Javes
   22-28 Dhjetor 2014

Top Hiti 2013-2014

  Babastars - High 2

  Noizy - Bonja Me Dore

  Tuna - Fenix

  Mc Kresha - Amsterdam

  Skivi, Nora & Mimoza - Na

  Buta - Mellow

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra