Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kallashi

Tags: Kallashi, Donjeta Kosumi

Vendlindja: Ferizaj    Jeton dhe vepron në        Mosha: 22 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Gaforrja  
Kallashi është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë pop. Kallashi emrin e vertete e ka Donjeta Kosumi dhe eshte 20 vjeçare. Si vendlindje vjen nga Ferizaji, por ka kohe te gjate qe jeton ne Prizren. Ajo ia nisi karrieres se saj njehere si valltare pasi i pelqente vallzimi qe femije. Ajo njihet si valltarja me e mire ne Prizren, por njihet edhe si kengetare pasi qe e realizohi nje kenge te titulluar "Plas". Menjehere pas realizimit te kenges ajo ia bashkangjiti kenges edhe videklipin ne te cilin ben dis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Kallashi ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.3 / Votuan:  192teksteshqip.com © 2007 - 2017