Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kaltrina Selimi

Tags: Kaltrina Selimi, Hana Band

Vendlindja: Prishtinë      Mosha: 32 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Virgjeresha  
Kaltrina Selimi është një këngëtare shumë e njohur, që këndon muzikë pop. Kaltrina Selimi U lind në Prishtinë ku edhe kreu shkollimin fillor dhe të mesëm në shkollën e muzikës "Prenk Jakova". Për here të pare si këngëtare është paraqitur në vitin 2003,në spektaklin garues 'Dua të jem" ku edhe zuri vendin e pare. Ndikimet në muzikë i gjen në muzikën e lehtë, kryesisht te artistët muzikor të Shqipërisë. Eshte nje grup me prespektive dhe qe premton muzike cilesore ne "tregun shqiptare te muzikes" Viti 2003 (“Ethet e së p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Kaltrina Selimi ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni
 Mesatarja:  4.9 / Votuan:  307

Copy Paste (2010)Kohen Me Kthy
Nuk Eshte Njejte
Nuk Ta Fal
Po Du
Të Du
Harromë
Gjithmonë Fitoj
Hot
Hajt
Copy Paste

» Dërgo Një Këngë »

Përkthime 
teksteshqip.com © 2007 - 2017