teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Kaltrina Selimi & Shpat Kasapi - A Je Ti Ai?

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  188

Lotet nuk i numėrova,
as nuk e provova,
lotet nuk numėrohen dot,
kam krenarinė e malit,
dhe zemren e djalit,
ti nuk e kupton dot.

Jo lotet nė sy,
nuk peshojnė sa lotet e zemres,
kot kot tė flas ty,
ti s'e e kupton zemren e femres.

A je ti a je ai,
a je ti a je ajo,
kush ėshtė fajtori,
qė gjumin ma mori nga sytė.

A je ti a je ai,
a je ti a je ajo,
dhe kush ėshtė fajtori,
lotin e mori nga sytė,
apo jemi ne tė dy.

Nga bukuria jote,
nga dashuria jote,
zemra ende po rreh fort,
kam krenarinė e malit,
dhe zemren e djalit,
qė falje s'kerkon dot.

Unė qaj lotin e fshij,
zemren e ngrij,
dua tė harroj,
por lehtė s'harron kjo zemėr,
jam po ajo femer,
tė dashuroj.

A je ti a je ai,
a je ti a je ajo,
kush ėshtė fajtori,
qė gjumin ma mori nga sytė.

A je ti a je ai,
a je ti a je ajo,
dhe kush ėshtė fajtori,
lotin e mori nga sytė,
apo jemi ne tė dy.

A je ti a je ai,
a je ti a je ajo,
dhe kush ėshtė fajtori,
lotin e mori nga sytė,
apo jemi ne tė dy.

Ky tekst u dėrgua nga Megi   pellumbi1
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Kalendari
26/11/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Rita Ora
Rita Ora
24 vjeē
Yllka Kuqi
Yllka Kuqi
32 vjeē
Lirio Nushi
Lirio Nushi


Votimi i Javes
   24-30 Nentor 2014

Kush Eshte Kengetarja Me E Bukur?

  Luana Vjollca

  Dafina Zeqiri

  Enca

  Xhensila

  Elvana Gjata

  Nora Istrefi

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra