teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Laura Nezha - Jo S'e Di

Videoklip LIVE

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.9 / Votuan:  195

Dashuria nėn emrin tėnd
nė zemrėn time njė mur gdhend
historit qė nga pas lėn gjurmė
akoma pa filluar shumė shpejt marrin fund
Se une do ta doja njė jete me ty
ditėn e martesės tė mė shoqėroje ti
sa e ėndėrroja, ėndėrroja cdo natė,
ti mė bėre t'ndihem vajza mė me fat.

Dhe dikur stuhit filluan, gjithcka gjetėn, shkatėrruan
e pambrojtur ishte kjo dashuri
njė dashuri qė kurrė s'jetuam une e ti
Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkėlqej
por dita neser pa ty do me gjej
jo se kuptoj, une se kuptoj
jetės t'ime nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumirė, lamtumirė
Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumirė, lamtumirė

Dashuria nėn emrin tėnd
nė zemrėn time njė mur Gdhend
historit qe nga pas lėn gjurmė
akoma pa filluar shumė shpejt marrin fund
Se une do tė jepja gjithcka pėr ty
ndryshe do veproja, nese do ta doje ti
Sa shumė lotė, sa shumė gabime
Kėrkoj dhe njė mundėsi, zemra ime..

Ka nje fund, po ka dhe rikthim
disa gjėra thjesht s'kan shpjegim
E kuptoj se mbaroj pėr ty
vėshtirė t'pranoj se kurrė s'do jemi ne tė dy

Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkėlqej
por dita neser pa ty do mė gjej
jo se kuptoj, un se kuptoj
jetės time nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire
Jo, se di. Jo, se di.
S'tė them dot lamtumirė, lamtumirė

Ky tekst u dėrgua nga Venera   teutadk   endrita
Kėngė pjesėmarrėse nė Kėnga Magjike 2011  
Korrigjo Tekstin Status FB nga ky tekst Pėrkthe Tekstin Akordet


Gjuha sr

Ne, Ne Znam

Ljubav sa tvojim imenom
Zid u mome srcu ruši
Stare uspomene ostavljaju trag
Čak i pre nego što započnemo, vrlo brzo završimo.
Želela sam život svoj provesti sa tobom,
Na dan moje udaje da budeš ti kraj mene
Sanjala sam to, sanjala sam svake noći,
jer ti učinio si me srećnom devojkom.

Kada je oluja krenula, sve je odnela pred sobom,
ova ljubav bila je nezaštićena (slaba)
ljubav koju nikada nismo proživeli,
Nakon svake oluje, sunce opet zasija
Ali sutra, ja ću biti bez tebe
ne razumem, ja ne razumem
odakle bih mogla da započnem svoj život ponovo

Ref: Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom
Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom.

Ljubav sa tvojim imenom
Zid u mome srcu ruši
Stare uspomene ostavljaju trag
Čak i pre nego što započnemo, vrlo brzo završimo.
Sve ću dati za tebe
Ako želiš sve ću drugačije raditi
Toliko suza, toliko grešaka
tražim još jednu šansu, srce moje

Tu je kraj, ali može biti i ponovni početak
neke stvari jednostavno ne mogu se objasniti
Razumem za tebe je sve gotovo
Ali teško mi je da prihvatim da više mi ne postojimo

Nakon svake oluje, sunce opet zasija
Ali sutra, ja ću biti bez tebe
ne razumem, ja ne razumem
odakle bih mogla da započnem svoj život ponovo

Ref: Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom
Ne, ne znam. Ne, ne znam.
Ne mogu ti još reći zbogom, zbogom.


Gjuha en

No I Don't Know

Love on your side
Carves a wall in my heart
Old memories that leave a trace behind
They haven't begun and they fade away real quickly
Because I wanted to spend my entire life with you
To be accompagnied by you on my wedding
I dreamed about it,I dreamed about it every night
You made me feel like the happiest girl

When the storm began,it vanished everything away
This love was weak
A love where you & I weren't part of it
After every storm the sun will shine again
But tomorrow I will be without you
No I don't understand,I dont
From where to start my life again

Ref:No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye
No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye

Love on your side
Carves a wall in my heart
Old memories that leave a trace behind
They haven't begun and they fade away real quickly
Because I would've given everything for you
I would act differently,if you wanted so
So much tears,so much mistakes
I just want another chance,sweetheart

There's an end,but also a new begin
Some things you can't explain
I understand that for you it's over
Its hard for me to imagine that we won't be together anymore

After every storm the sun will shine again
But tomorrow I will be without you
No I don't understand,I dont
From where to start my life again

Ref:No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye
No, I don't know.No, I don't know
I dont say goodbye,goodbye


Kalendari
31/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Helena Paparizou
Helena Paparizou
33 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra