teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version
Dergo nje foto me te mire
Ledina Ēelo


Ledina Ēelo Lyrics

Tags: Ledina Ēelo, Eurovision, Ledina Qelo
Vendlindja: Tiranė   |  Mosha: 37 Vjeē   Shenja e Horoskopit: Ujori  
Ledina Ēelo ėshtė njė kėngėtare dhe modele shqiptare. Ajo mbaroi liceun artistik "Jordan Misja" pėr kanto dhe mė pas shkollėn e lartė. Ka marrė pjesė nė disa konkurse dhe sfilata mode, nė Shqipėri dhe jashtė shtetit si dhe ka realizuar disa videoklipe. Disa nga sukseset e Ledinės janė: - 1992 "Shtatori" (Konkursi i zėrave tė rinj, Vendi i dytė) - 1995 "E Doni Dashurinė?" (me Luan Zhegun nė RTSH Fest ku zuri vendin e dytė. Kjo ėshtė kėnga mė e... >> Lexo gjithė biografinė >>
3

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  2011
Albumet:Tekste Kengesh:

» Dergo Nje Kenge »

» Dergo Nje Kenge »Bashkepunime / Links:

 :: Te Ndjej Te Huaj ::  
 :: Fal ::  
 :: Vagabond Nga Dashuria ::  
 :: Me Ndez ::  
 :: Can You Touch Me Baby ::  
 :: Jetoni Jetėn ::  
 :: Dangerous ::  
 :: Neser Shkoj ::  
 :: Fantasy ::  
Kalendari
21/12/2014

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Enca - Ata Nuk E Din

  Tingulli 3nt - Jasha

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra