teksteshqip.com
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Maksi: Reff: 3x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshi lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:3x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lan .
Na morën tshtrejten dashurii
Që kishim ne të dy .

Maksi:
Kalun plot muj
plot vjet me ty .
Me ty o dashurii
edhe kohën e rinis..
unë mbrapa, mbrapa du me kthy..
Me qit me ni cop letër
qdo gabim une msova
Dhimt e tua ntrupin tem
qdo herë unë i përjetova.

Da.kiLLa
Qdo dhimt ne i kalum
i përcjellum me një Lum .
Se qdo veper që e bon
mu um bon me tdasht ma shumm
Qdo natë unë rri pa gjum
dhe i lexoj unë letrat tua
Zemra qel si TrëndafiiL..
kur ma the fjalën Të Dua!

Të Duaaa..Ooo...
Se vetëm ty të du..You Know!?
Prind e tu neve na ndann...

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshii lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morën tshtrejten dashuri
Që kishim ne të dy .

Da kiLLa:
Ni vjet edhe 7 muj
une ti bashk i kalum .
Tjert deshten me na prish
u ndam prap u pajtum .
Psovee do kriza tmdhaja
ntrupin tan që lan shum njolla .
`do sen na i kalum
erdha tmora prap te shkoLLa .

Maksi
Edhe mu lemi do fjal
kom qa me fol për jetën tem .
Edhe vetën unë e lash përmas
veq me tpas ty njeten tem .
E kujtoj natën me ty
kur um the qe babi pom fejon .
dhe qe prind e tu nuk jon
dakort me ty unë me kon nuk bon!

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshii lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morën tshtrejten dashuri
Që kishim ne të dy .

Maksi:
Du me ta shkru unë ni kujtim
me mush une këtë letër .
Du me ta lon ni amanet
mos mu kan ti me ni tjeter .
Sa lot kom derdh për ty
tjerat po mpysin pse po kan?!
Edhe nëse une vdes
varrin pranë saj me ma lan!

Da kiLLa:
Edhe nëse une vdes e shkoj
a thu dikujt i mungoj !?
A thu ka me tmarr ty malli
veq ni herë ty tpërqafoj .
Unë e di që ti ski faj
fajin e ka tjetër kush
Fajin e kan prind e tu
që zemra mdjeget sikur prush .

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshii lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morën tshtrejten dashurii
Që kishim ne të dy...!


Maksi - Prind E Tu Na Ndan    (Feat. Da Killa)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Maksi: Reff: 3x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshi lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:3x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lan .
Na morën tshtrejten dashurii
Që kishim ne të dy .

Maksi:
Kalun plot muj
plot vjet me ty .
Me ty o dashurii
edhe kohën e rinis..
unë mbrapa, mbrapa du me kthy..
Me qit me ni cop letër
qdo gabim une msova
Dhimt e tua ntrupin tem
qdo herë unë i përjetova.

Da.kiLLa
Qdo dhimt ne i kalum
i përcjellum me një Lum .
Se qdo veper që e bon
mu um bon me tdasht ma shumm
Qdo natë unë rri pa gjum
dhe i lexoj unë letrat tua
Zemra qel si TrëndafiiL..
kur ma the fjalën Të Dua!

Të Duaaa..Ooo...
Se vetëm ty të du..You Know!?
Prind e tu neve na ndann...

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshii lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morën tshtrejten dashuri
Që kishim ne të dy .

Da kiLLa:
Ni vjet edhe 7 muj
une ti bashk i kalum .
Tjert deshten me na prish
u ndam prap u pajtum .
Psovee do kriza tmdhaja
ntrupin tan që lan shum njolla .
`do sen na i kalum
erdha tmora prap te shkoLLa .

Maksi
Edhe mu lemi do fjal
kom qa me fol për jetën tem .
Edhe vetën unë e lash përmas
veq me tpas ty njeten tem .
E kujtoj natën me ty
kur um the qe babi pom fejon .
dhe qe prind e tu nuk jon
dakort me ty unë me kon nuk bon!

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshii lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morën tshtrejten dashuri
Që kishim ne të dy .

Maksi:
Du me ta shkru unë ni kujtim
me mush une këtë letër .
Du me ta lon ni amanet
mos mu kan ti me ni tjeter .
Sa lot kom derdh për ty
tjerat po mpysin pse po kan?!
Edhe nëse une vdes
varrin pranë saj me ma lan!

Da kiLLa:
Edhe nëse une vdes e shkoj
a thu dikujt i mungoj !?
A thu ka me tmarr ty malli
veq ni herë ty tpërqafoj .
Unë e di që ti ski faj
fajin e ka tjetër kush
Fajin e kan prind e tu
që zemra mdjeget sikur prush .

Maksi: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Unë ktë shum mir e di .
Eja ti zemër afër meje
Ti fshii lotët në sy .

Da kiLLa: Reff:2x
Se prind e tu neve na ndan
Na ndan e nuk na lann .
Na morën tshtrejten dashurii
Që kishim ne të dy...!

Ky tekst u dërgua nga Qeliij   Linn`a   vivakosovaKalendari
29/06/2015
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Lil Koli
Lil Koli
27 vjeç
Nicole Scherzinger
Nicole Scherzinger
37 vjeç
Astrit Bejta
Astrit Bejta
36 vjeç
Edward Maya
Edward Maya
29 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Baris Akarsu
Baris Akarsu
(1979-2007)
Pashko Vasa
Pashko Vasa
(1825-1892)

Votimi i Javës
   28 Qershor - 4 Korrik 2015

I Kujt Do Te Jete Viti 2015?

  Dafina Zeqiri

  Ledri Vula

  Genta Ismajli

  Kida

  Getoar Selimi

  Tuna

Voto

Qender Dobesimi Equilybra