A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Këngët
MedaTags: Meda, Mehedin Pergjeçaj, Mehedin Pergjeqaj, Mehedin Pergjecaj
Vendlindja: Deqan      Mosha: 37 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Binjaket  
Meda është një këngëtar shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. Mehedin Përgjeqaj u lind në Hajvali të Prishtinës. I ati i tij Hasani, rrjedh nga një familje e Lumbardhit të Deqanit. Pasi Hasani kreu shkollimin në Prishtinë, u punësua në Minjerën e Kishnicës dhe iu nda një banesë në Hajvali, ku Hasani disa kohë veproi dhe jetoj në Hajvali. Ai ka tre fëmijë dy djem edhe një vajzë. Këngën e kanë traditë të përcjellur brez pas brezi: Ka kënduar babai i Hasanit (gjyshi i Medes), ka kënduar dhe ka qenë këngëtar i ... >> Lexo gjithë biografinë >>
  • Meda ka këto rrjete sociale:


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.8 / Votuan:  1011Albume:

» Më Shumë Albume »

» Dërgo Një Album »


» Dërgo Një Këngë »


 :: Cika Jem ::  
 :: N'dashuri ::  
 :: Kuq E Zi ::  
 :: Kot E Ke ::  
 :: E Mallkuar ::  
 :: Rri Me Mua ::  
 :: Faleminderit Nene ::  
 :: Bixhozi ::  
 :: Ah Dashni E Vjeter ::  
 :: T'kam Fiksim ::  
 :: Vere e Nxehte ::  
 :: Hallall ::  
 :: Princeshe ::  
 :: Je Martu ::  
 :: Molle E Ndaluar ::  
 :: Luani ::  
 :: Prit Prit ::  
 :: I Ri Pa Rini ::  
 :: Shqiperia ::  
 :: Hajt, Hajt ::  

Kalendari
29/09/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Mozzik
Mozzik
21 vjeç
Mentor Kurtishi
Mentor Kurtishi
40 vjeç
Xhavit Vitia
Xhavit Vitia
45 vjeç
Avni Hadergjonaj
Avni Hadergjonaj
44 vjeç
Toni
Toni
35 vjeç
Ninel Conde
Ninel Conde
46 vjeç
R.I.P.     Përkujtojmë:
Miguel Gallardo
Miguel Gallardo
(1950-2005)

Votimi i Javës
   25 Shtator - 1 Tetor 2016

Këngëtarja Më E Mirë

  Dhurata Dora

  Kida

  Enca

  Dafina Zeqiri

  Era Istrefi

  Morena Taraku

Voto