A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Mihalliq Andrea :
Ta dish ti c'pesoj kjo zemër
Ta tregoj une ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë

Flori:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhen si në faj
Si në faj, si në faj

Ref:
Flori & Mihallaq
Me mall do ta kujtoj
Ate natë jo se harroj
U vonova më the me frikë
Diten tjeter mos me prit
Sa vite do të kalojnë
Atë natë jo se harroj
Dhe do të qeshim unë edhe ti
Do të kujtojmë dashurinë

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
ate natë jo se harroj
u vunova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit

Sa vite do kalojnë ,
ate natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)


Mihallaq Andrea & Flori - Ta Dish Ti ç'pësoj Kjo Zemër


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Mihalliq Andrea :
Ta dish ti c'pesoj kjo zemër
Ta tregoj une ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë

Flori:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhen si në faj
Si në faj, si në faj

Ref:
Flori & Mihallaq
Me mall do ta kujtoj
Ate natë jo se harroj
U vonova më the me frikë
Diten tjeter mos me prit
Sa vite do të kalojnë
Atë natë jo se harroj
Dhe do të qeshim unë edhe ti
Do të kujtojmë dashurinë

Flori:
Ta dish ti c'pësoj kjo zemër
Ta tregoj unë ty me kitarë
Kur i pashë dy sytë e bukur
Deri atëhere s'kisha parë
S'kisha parë, s'kisha parë

Mihallaq Andrea:
Ato duar aq të vogla
Mund të luanin me kitarë
Kur i puthën buzët e mia
Lehtë u drodhën si në faj
Si në faj, si në faj

Ref :(Flori & Mihallaq)

Me mall do ta kujtoj
ate natë jo se harroj
u vunova më the me frikë
ditën tjetër mos më prit

Sa vite do kalojnë ,
ate natë jo se harroj
dhe do qeshim une edhe ti
do kujtojme dashurinë. (2x)

Ky tekst u dërgua nga  linda
Kalendari
08/02/2016

Votimi i Javës
   7-13 Shkurt 2016

Reperi Më I Kërkuar Shqiptar

  2 Ton

  Noizy

  Ledri Vula

  Gold Ag

  Mc Kresha

  Unikkatil

Voto