teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Mihrije Braha - ėndrra Ime


Ne bėjmė kėrkime tė vazhdueshme nė Youtube, por nuk kemi arritur tė gjejmė njė videoklip pėr kėtė kėngė.

Kerko Video


Nuk ka akoma asnje vote
 


Kemi kohė qė po e kėrkojmė tekstin e kėngės "ėndrra Ime" kėnduar nga Mihrije Braha.
Do ja u dinim shumė pėr faleminderit nė rast se mundeni tė na ndihmoni ne dhe tė gjithė ata qė janė nė kėrkim tė kėtij teksti.


Dėrgoni Tekstin


Rendisim mė poshtė tekstet e disa kėngėve me tė njėjtin titull dhe shpresojmė qė pėrmbajnė tekstin qė kėrkoni:

Lumturie Axhami - ėndrra Ime

Kur u ula buke me hanger
S'po me zinte vendi gjalle
Kur po te shoh nji nate ne anderr
Per me fjet rehat s'po me len

Kur po te shoh nji nate ne anderr
Per me fjet rehat s'po me len

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te ēoj fjale
Une jam djege jam pervelu

Ti n'dritare une n'ēardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

Si arshiku ne arshikore
Kena ra si peshku ne zall
Shpirtin djalo seē ma more
Zemren time ta kom fale

Shpirtin djalo seē ma more
Zemren time ta kom fale

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te ēoj fjale
Une jam djege jam pervelu

Ti n'dritare une n'ēardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

...

Ref...
Pse s'po me zen kjo lemze e shkrete
A thu t'bjen ndermend per mu
Pas dallendyshes te ēoj fjale
Une jam djege e jam pervelu

Ti n'dritare une n'ēardak
Dhe qemanes tuj i ra
Ti tuj ra une tuj shiqu
Mendjen krejt ma ke hutu

Kadri Musliu - ėndrra Ime

Nje plage ne zemer u e mbaje
me ndjeke vetmia qe ty ste kam pran
u largove pa me than lamtumire
endrra ime ishe zemer ti

me doxhi malli zemer te kerkoje
dhimbjet shpirti ska kujt tja tregoje
dashuria ime e pafate
vajton zemra ime dite e nate

a te kujtohet tu moj fjalet e mia
a te kujtohet tu moj dashuria
pse me le mua qe te vuje
ky gabim nuk te falet kure

Kanita - ėndrra Ime

Don't try to do what i do best
just live singing to me love

Zgjohem n'mengjes
ne mende te kam
arsyeja e vetme qe e lumtur jam
ti me jep shpres
ti me jep shpirt
ne ditet met errta
ku m'duhet pak drit
rri pergjithmon
rri se te du
ne t'mir e ne t'keqe
ti jeton me muuuu, jeeee
Muzika imeee...

Ref.2*
po, per ty dot kendoj
per ty let jehoj
kenga dhe vargjet qe ty ti kushtoj
s'do te ishte e njejt asgje pa ty
kto tinguj jan nota qe kurr skan mu kry

Lind sikur diell nuk perendon
qielli ndrron ngjyra
por ti nuk mbaron
gjithmon je aty
kurr nuk mungon
i vetmi e vetmja
qe nuk me deshpron
qdo dit e me shum
lidhem me tyy
lutem qe jeta t'na mbaj bashk te dyy, jee
Muzika imeee

Ref.2*
po, per ty dot kendoj
per ty let jehoj
kenga dhe vargjet qe ty ti kushtoj
s'do te ishte e njejt asgje pa ty
kto tinguj jan nota qe kurr skan mu kry

hej heeej heeej heeej heeej heeej heeej heeej heeej heeej heeej heeeej hej hej hej

Ref.1
po, per ty dot kendoj
per ty let jehoj
kenga dhe vargjet qe ty ti kushtoj
s'do te ishte e njejt asgje pa ty
kto tinguj jan nota qe kurr skan mu kry

Mė shumė kėngė me kėtė titull:Kalendari
31/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Helena Paparizou
Helena Paparizou
33 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra