teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

Mimoza Shkodra - Lamtumirė

Audio

Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  5


Kemi kohė qė po e kėrkojmė tekstin e kėngės "Lamtumirė" kėnduar nga Mimoza Shkodra.
Do ja u dinim shumė pėr faleminderit nė rast se mundeni tė na ndihmoni ne dhe tė gjithė ata qė janė nė kėrkim tė kėtij teksti.
Videoklipi nga Mimoza Shkodra i bashkangjitur me kėtė kėngė, do ju ndihmojė pėr ta shkruajtur. Faleminderit pėr kohėn tuaj.


Dėrgoni Tekstin


Rendisim mė poshtė tekstet e disa kėngėve me tė njėjtin titull dhe shpresojmė qė pėrmbajnė tekstin qė kėrkoni:

Hekuran Krasniqi - Lamtumirė

Aaa t'kujtohet e dashur
kur tė putha n'ballė
dhe tė thash lamtumirė
u nisa pėr atė gurbet tė zi
pėr me pas
njė jetė ma t'mirė me ty


Do tė pres i dashur
ishin fjalėt tua
do tė pres i dashur
deri t'vdes tė dua

(2x)
I habitur mbeta
qysh ti mem tradhtu
zemrėn ma shkrumove
knaqu tash pa mu


Ooo sa raanė
me t'tradhtuu
mua zemra mu pervluuu

Ooo sa raanė
me t'tradhtuu
ani zemėr knaqu
tash pa muuu

...

Do tė pres i dashur
ishin fjalėt tua
do tė pres i dashur
deri t'vdes tė dua

(2x)
I habitur mbeta
qysh ti mem tradhtu
zemrėn ma shkrumove
knaqu tash pa mu

Ooo sa raanė
me t'tradhtuu
mua zemra mu pervluuu

Ooo sa raanė
me t'tradhtuu
ani zemėr knaqu
tash pa muuu

...

Ooo sa raanė
me t'tradhtuu
mua zemra mu pervluuu

Ooo sa raanė
me t'tradhtuu
ani zemėr knaqu
tash pa muuu...

Anjeza Branka - Lamtumirė

Nje Nat Ne Shi Goten Me Fund Do Ta Pi Te Pres Ty Qe Me The Do Vi Te Vije Vetem I Vetem Se Lija Dot Dashurin Qe shkoj ME Kot Shtepin Ti Nuk Do Ta Lesh Sot PEr Nje Tjeter Tjeter Jo Ti Jo Mos Me Do E di Qe dua Fatin Kur Sje Ti Diten Me Flasin Netet Qajne Me Lot Tani Sikur Te Mundja Vec Nje Her Vendin E Saj Ta Kem Vertet Do Te Ta Falja Kete Jet Dhe Vetennn
Aaaaa Lamtumire Vet Ajo Me Tha Dashuri Pa Mekat Nuk Ka Me Bindiiii Te Qaja Aaaa Se Harroj Diten Qe Me La As Ne Sy Nuk Me PA Me Bindiii Me Bindiiii

Gold Ag - Lamtumirė

E di qė ke mė lyp njė send qė s'ke mė gjet,
mirė ka mė t'ra n'mend vetė kur ke mė mbet,
po apet s'po ma ninė edhe pse malli mė merr,
u mėsova prej teje mos mė gabu tjera herė.

Nashta krejt mund m'i pas ai qė t'u ka rras,
dikush t'mbajti ngat e dikush po t'pėrplas,
e di qė nuk e don edhe pse me atė je,
i di lot e tu e ato fjalė qė bėjshin be.

Tipi jot e don mė gjet tjetėr dikon,
qė t'lėnė del ku don e kjo punė s'i pengon,
a thu a ka vlerė njė send i pakuptimtė,
qė t'shtinė mė jetu gjithmonė si e dyshimtė.

Kur t'merr malli pėr mu' sa herė qė ėndėrron,
dije qė kjo ndarja u bėhė pėr fajin tėnd,
e nėse naj ditė edhe tjetri t'merzitė,
dije se tė unė faji falet po s'pėrsėritet.

Lamtumirė o dashuri lamtumirė tė them unė sot,
atė qė ti ma bėrė mua zemra ime s'ta fal dot,
do t'mundohem ta harroj kohėn qė ne ishim bashkė,
ditet dhe pa ty kalojnė lamtumirė pėrgjithmonė.

Lotin s'e qes pėr diēka qė s'e vlen,
mu' s'ke mė m'pas kurrė edhe nėse krejt botėn e blen,
njėherė falet gabimi se pėr s'dyti s'i ka hije,
ndryshe je kanė po tash s'po t'bi n'fije.

Komplet e paske rren ēdo fjalė qė e pėrmend,
prite njė tjetėr se kaloj ky tren,
s'jam Ariani i vjetėr qė me atė e ke thy,
s'ke nevoj mė fol se ēka po don mė thėnė e di.

Sa herė qė t'kujtona don me mu' m'u kanė,
qė sa ka na shkon zemėr vetė mė ke thėnė,
e tash s'ka pendim se s'ka fund lakmia,
e pėson kėtė dėnim kur t'kalon bukuria.

S't'kam dashtė pėr njė ditė pėr njė muaj e njė vjet,
po t'kam dashtė me zemėr kėta e din edhe vetė,
e sa do qė kam qejf unė me ty m'u ēmall,
zemra s'po m'lėnė se kjo kurrė s'ka mė ta fal.

Lamtumirė o dashuri lamtumirė tė them unė sot,
atė qė ti ma bėrė mua zemra ime s'ta fal dot,
do t'mundohem ta harroj kohėn qė ne ishim bashkė,
ditet dhe pa ty kalojnė lamtumirė pėrgjithmonė.

Mė shumė kėngė me kėtė titull:Kalendari
20/12/2014
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
B2n
B2n
27 vjeē
R.I.P.     Pėrkujtojmė:
Ali Asllani
Ali Asllani
(1884-1966)

Votimi i Javes
   15-21 Dhjetor 2014

Hiti i Veres 2014?

  Genta, Ardian & Dalool - Feel

  Dafina Zeqiri & Ledri - Got Ur Back

  Tingulli 3nt - Jasha

  Enca - Ata Nuk E Din

  Nora Istrefi - Baby Jem

  Leonora Jakupi - Ma Ngat

Votimi i Javes

Qendra e Dobesimit EquiLybra