teksteSHQIP.com
TeksteShqip Mobile Version

NOIZY :: NEWS


Noizy: Fitoj Shumė Nga Muzika, Nuk Ka Pushtetar Qė Tė Mė Afrohet


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  4.5 / Votuan:  12

[16-02-2013]
Rigels Jaku, i njohur si Noizy nė muzikė, pėrveē deklaratės pėr 1000 femra nė jetėn e tij, ka folur dhe pėr paratė qė fiton nga muzika, tė martėn nė “A show” tė Adi Krastės nė “Vizion Plus”. Reperi, i cili ishte ftuar nga moderatori i njohur pėr tė rrėfyer mė shumė detaje nga jeta e tij si kėngėtar, qė nė njė periudhė tė shkurtėr u bė i famshėm, foli pėr jetėn e tij qė nga fėmijėria nė Londėr, vajzėn 6-vjeēare nga lidhja e tij me njė vajzė mė tė madhe nė moshė, dhe pėr fitimet qė merr nga kėngėt qė krijon vetė dhe koncertet e shumta nė Shqipėri e diasporė.

“Unė krijoj dy-tri kėngė nė ditė dhe jam aq shumė i kėrkuar pėr koncerte, aq sa pėr sa u pėrket fitimeve tė mia momentale nuk mund tė mė afrohet asnjė person i rėndėsishėm apo pushtetar kėtu”, tha Noizy. Ish-boksieri i “streefight” nė Londėr, tani njė 26-vjeēar me famė, nuk e fshehu qė po kalon momentet mė tė mira tė tij nė muzikė. Ai tregoi se nuk e kishte imagjinuar se do tė bėhej kėngėtar nė tė ardhmen, pasi e kishte imagjinuar veten mė shumė si aktor.

“Por”, tha ai, “eksperienca ime mund t’u shėrbejė tė gjithė atyre qė kanė ėndrra nė jetė. Unė sa herė vendosja kokėn nė jastėk, ėndėrroja pėr ditėn kur do tė bėhesha i famshėm dhe tani mė duket sikur po jetoj nė realitet ėndrrėn time”. Noizy duke plotėsuar figurėn e tij prej reperi. nuk e ka kompleks tė flasė pėr pasurinė e tij, pasi dihet qė fansat e tij janė adoleshentė dhe ata afeksionohen edhe mė shumė kur mėsojnė prej tij lajme mbi pasurinė apo marrėdhėniet me femrat.

Nė site tė ndryshme nė internet janė komentuar deklarimet e tij tė fundit qė me paratė qė fiton ka arritur tė blejė tri shtėpi, katėr makina dhe studion e vet muzikore, qė sipas tij ka kushtuar 200.000 euro.
 (Panorama)


Me shume artikuj nga Noizy

Noizy
NoizyKalendari
29/01/2015
Gėzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Stine
Stine
34 vjeē

Votimi i Javes
   26 Janar - 1 Shkurt 2015

Best New Artist 2014?

  Kida

  Enca

  Arilena

  Florent Abrashi

  Offchestra

  Stelina

Votimi i Javes

Qender Dobesimi Equilybra