A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
thisisnoizy/Acromax kanë vendosur ta bllokojnë videoklipin "Kush Na Tregon" nga Noizy. në gjithë portalet shqiptare

Noizy - Kush Na Tregon    (Feat. A.k & Shadow)


Zgjidhni me sa yje do votoni
  Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Noizy:

Yeaaah Atehere femij ( ja ku po kthena perseri )
Kush me treggonn - kush me tregon si bohet repii

E kom nji flet n'zemer - me emra sekret (per)
gzime e idhnime - e per shok ne kurbet (per)
Drit apo terr - a parajs apo ferr
jom me shok deri n'dhe - deri kur t'bona skèterr

Tregoj dashni - per vllazni me tonelata
jom aty krejt bashk - ku na nxen nata
plot kallabllak - se spaska ven mu ul
karrika tavolina me miliona per dur

Kena P**a pa fund - dhe Q*jme deri kur smun
celularin nuk e shofim deri kur t'krym pun (lal)
ama do bari man - sillma nji kile man
hajde mere barin shqipe - kur ta coj nje zile man
t'** nonen n'**** - barin nuk din me pru
tani n'gjo, nonen ta boj - shqipe kshu i lajm durt

hastaliavista baby... (haaa) hastalavisa ( ja ku po kthena perseri )

A.K:

Drejt per drejt prej rruge - Ja Ku Kthena perseri
Noizy Ak Shadow jena flak - CDI
Lajme T'keqija Vin - Patrullim per Inat-G
mere grupin me vete - Se per tjeter grupa ski

OTR ne qarkullim - Kshu qe thirrni policin
Kena ardh me ta bo damin - Ule zanin mos ta nij
Numer Nji ne cdo rrethin - Stili thjesht i qarte
Menjeher t'lo pikpytje - sepse Flowi ka mar flak

Epo, na jena mbreter - nuk ka tjeter kot sa lodhesh
Sa her, na bojna veper - shkruja n'leter qe t'na njofesh
edhe, kur bonja rrepin - per vetin gjithmon t'vertetin
kurse, shoqnia mbeshtetin rrepin - tu ngju realitetin

Se ne, e bojna drejt - se me drejten marr respekt
nese, rruget nxu - osht se t'nxun ne cdo aspekt
dashni, tregoj per ta - sikur tregojn per mu
edhe, mesazh te qarte - POLICIS : MOS MU AFRUUUUU (TE NE)

Shadow:

Boom Boom ca? - futem prap per bela
coje n'hava - se do me l'shu dicka
Klik edhe Klak flak - nez si cakmak strak
Gjasht'mdhjet prap - hic pa ta bo t'gjat

OK, cmendemi pak - Ak dridhe 1 me t'gjat
zinjo(noizy)coje pak ma nalt - qe kur ta l'shoj ti djegi n'qark
era ndryshim - simbolet per ne ta dim
se pa ne nuk ka shkelqim - ska kuptim , kundershtim

Tjeter SKA - Jemi ne t'tjer nuk ka
hedhin syt gjith'kah - po si ne nuk munesh me pa.
tjeter SKA - Jemi ne n'ket Dynja
Gjithkush munet me sha - po n'ket loj ne mbretrojm hala

tjeter SKA - bojm ca t'dujm n'ket "rrospi"
hyna, kullosim, lozim pak po prap ( JA KU PO KTHEHNA PERSERI )
Haaaa - Kta Kujtojn se jom ngi??
jom i musht plot mren - mjer Kujt i zbrazem permbi...

Ky tekst u dërgua nga Scott Otr & Romakki   meritoniii   MIRI123   MisterX   ALDOoooKalendari
06/05/2016
Gëzuar Ditelindjen TeksteShqip Uron:
Adea Pula
Adea Pula
21 vjeç
Fortesa Hoti
Fortesa Hoti
25 vjeç
Dafina Kastrati (Gjakove)
Dafina Kastrati (Gjakove)
32 vjeç
Alban Arifi
Alban Arifi
29 vjeç
Hysen Sallauka
Hysen Sallauka
26 vjeç

Votimi i Javës
   1-7 Maj 2016

Cili Grup Është Më I Miri?

  O.T.R & G.G.

  Babastars

  Tba

  Nrg Band

  P.I.N.T

  Kaos

Voto